• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 6, 2013

حسین رونقی ملکی جهت معاینه پزشکی برای ساعاتی به بیمارستان منتقل شد+عکس

Posted by UNITY4IRAN On 10:30 AM No comments

حسین رونقی ملکی فعال دانشجوئی، مسئول "کمیته مبارزه با سانسور در ایران" و زندانی سیاسی در هفته گذشته برای ساعاتی جهت معاینه پزشکی به بیمارستان منتقل شد.
به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، این فعال حقوق بشر روز دوشنبه هفته گذشته برای ساعاتی به بیمارستان منتقل و مورد معاینه و آزمایشات پزشکی قرار گرفت.
پیش تر سایت کلمه گزارش داده بود حسین رونقی ملکی، در ملاقات کوتاهی که با این مقام قضایی در داخل بند ۳۵۰ زندان اوین داشته است نسبت به وضعیت بد غذای زندان ، نبود امکانات پزشکی ، تخصصی و دارویی و عدم توجه مسولان به نگهداری خود و دیگر زندانیان بیمار در محیط غیربهداشتی و نامناسب زندان اعتراض کرده و با واکنش بد وی مواجه شده است. این مقام قضایی در پاسخ به حسین رونقی گفته بود نهایتا در زندان می میری و بعد از دو هفته سر و صدای رسانه ها، همه چیز تمام می شود.
این مقام قضایی همچنین در پاسخ به درخواست مرخصی استعلاجی حسین رونقی عنوان کرده بود که تاکنون نامه موافقت با مرخصی وی از طرف اطلاعات سپاه برای دادستانی ارسال نشده است. این در حالی است که بارها مقامهای ارشد قضایی از استقلال قوه قضاییه در تصمیم گیری ها سخن به میان آورده اند.
این وبلاگ نویس منتقد اردیبهشت ماه جاری پس از چند نوبت بازجویی، مجددا از سوی مسئولین قضایی به زندان اوین فراخوانده شد. بر اساس گزارشاتی که پیشتر منتشر شده است دادستانی تهران به وی اعلام کرده بود بخاطر انتخابات ریاست جمهوری باید به زندان برگردد.  این در حالی است که حسین رونقی هم چنان از بیماری و کم کاری کلیوی و همچنین از وجود التهاب پروستات و مثانه و برخی مشکلات جسمی دیگر رنج می برد و  از پاییز سال گذشته در مرخصی استعلاجی به سر می برد.
به نظر پزشکان متخصص سید حسین رونقی ملکی که علاوه بر بیماری کلیوی، اخیرا با بیماری پروستات و التهاب مثانه مواجه شده و نیازمند حضور در محیطی بدون استرس و با امکانات کافی غذایی و رفاهی و دسترسی آزاد، راحت و سریع به پزشک معالج و امکانات فوق تخصصی و درمانگاهی می باشد تا بتواند درمان خود را ادامه دهد.
این فعال حقوق بشر طی روزهای اخیر بدلیل نبود امکانات تخصصی و دسنرسی نداشتن به پزشک معالج خود و نبود غذای سالم در زندان با مشکل خونریزی گوارشی نیز مواجه شده است که به همین دلیل از مصرف داروهای خود برای درمان بیماری کلیوی و پروستات نیز منع شده است.
حسین رونقی ملکی از بازداشت شده های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ است که توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به ۱۵ سال حبس محکوم شد.
وی شهریور ماه سال گذشته در حالی که در مرخصی درمانی اول خود به سر می برد، به همراه پدر و برادرش (احمد و حسن رونقی ملکی) و ۳۳ تن دیگر از امدادگران و فعالان مدنی در کمپ کمک رسانی در سرند بازداشت شدند.
حسین رونقی در آن پرونده به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور در مناطق زلزله زده و تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق پخش نان کپک زده و تمرد از مامور به دو سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم و بدین ترتیب حکم وی به مجموعا به ۱۷ سال و شش ماه حبس تعزیری افزایش یافت.

0 comments:

Post a Comment