• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 19, 2013

آغاز تظاهرات هواداران و مخالفان مرسی در قاهره و آماده باش ارتش

Posted by UNITY4IRAN On 9:09 PM No comments

خبرنگار ''العربیه'' در قاهره گزارش داده است که ارتش مصر، خیابان های منتهی به پایگاه گارد ریاست جمهوری را با سیم های خاردار بست.
همچنین با انتشار اخباری مبنی بر عزم اعضا و هوداران گروه اخوان المسلمین به راهپیمایی به سمت وزارت دفاع، نیروهای خود را در خیابان های اطراف این وزارتخانه مستقر کرد.

هفته گذشته درگیری میان هواداران مرسی و ارتش مصر، به کشته شدن دستکم ۵۳ نفر انجامید.

ارتش مصر بیش از دو هفته پیش، مرسی را از ریاست جمهوری برکنار کرد. این اقدام پس از چند روز تظاهرات میلیونی مخالفان مرسی با خواست استعفای او صورت گرفته است.

گروه اخوان المسلمین که مرسی از اعضای آن است، اعلام کرده به اعتراض های خود تا زمان بازگشت او به قدرت، ادامه خواهد داد.

تلویزیون دولتی مصر گزارش داده است تظاهراتی با هدایت گروه اخوان المسلمین از میدان رابعه العدویه قاهره به سمت پایگاه گارد ریاست جمهوری در حرکت است . دو تظاهرات دیگر هم که از شهرک نصر به راه افتاده، قرار است به سمت پایگاه گارد ریاست جمهوری برود.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی حاضر در محیط مسجد الازهر موفق شدند درگیری میان هوداران و مخالفان مرسی را متفرق کنند. نیروهای امنیتی موفق شدند هوداران مرسی را که توسط مخالفانش در مسجد محاصره شده بودند، از در پشتی خارج کنند.

در همین حال یک منبع بلندپایه امنیتی در وزارت کشور مصر از دستگیری ۱۳ تن از ''آشوب طلبان'' خبر داده است.

از سوی دیگر، گروه های سیاسی مخالف مرسی هم خواستار برگزاری تظاهرات در میدان التحریر و روبروی کاخ اتحادیه شدند.

اکنون ارتش و نیروهای امنیتی مصر برای جلوگیری از خشونت های احتمالی در برخورد میان هواداران و مخالفان مرسی، در حالت آماده باش هستند.

بازداشت ۸ تن از مقامات ارشد اخوان المسلمین 
ارتش مصر ۸ تن از رؤسای حزب اخوان المسلمین مصر را در زندانی با ضریب امنیت بالا بازدشت کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،، به نقل از الجزیره؛ ارتش مصر 8 تن از رؤسای حزب اخوان المسلمین مصر را  در زندانی با ضریب امنیت بالا بازدشت کرد. رهبران اخوان المسلین طرفدران خود را به تظاهرات برای سقوط «دولت کودتا» در «جمعه مخالفت» دعوت کرده‌اند.
پیشتر دادستانی کل مصر دستور  بازداشت خیرات الشاطر به اتفاق 14 تن دیگر از رهبران جماعت اخوان المسلمین را به جرم تحریک به خشونت داده بود. در همین رابطه سران احزاب سیاسی مخالف از جمله سخنگوی حزب الوفد ادعا کرده بودند اخوان المسلمین در صدد کشاندن مصر به جنگ داخلی است.
طرفداران  برکناری مرسی را کودتای نظامی توصیف می‌کنند و کارشناسان مسائل مصر احتمال می‌دهند تظاهرات امروز در استان‌های مختلف مصر به خشونت کشیده شود.

0 comments:

Post a Comment