• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 7, 2013

دو مأموریت احمدی‌نژاد: ساختن ایران و اصلاح جهان

Posted by UNITY4IRAN On 3:31 PM No comments

رادیو فرانسه: در همایشی که در تهران برای تجلیل از محمود احمدی‌نژاد و دولتش برگزار شد، وی به تفصیل از بیلان کار خود تعریف و دفاع کرد.
به گفتۀ او اینک بیش از سه هزار دلار به درآمد مردم اضافه شده و اقتصاد ایران بزرگتر و توانمندتر گردیده است. او در پایان گفت که "نام احمدی‌نژاد به عنوان فرزند کوچک ملت در دنیا محبوب شده است".
در مراسمی که تحت عنوان "نکوداشت هشت سال تلاش جهادی و تجلیل از رئیس جمهور و دولت خدمتگزار" در تهران برگزار شد، محمود احمدی‌نژاد بخش بزرگی از سخنانش را به تمجید از خود و دولتش اختصاص داد و از آغاز مشخص کرد که "ما دو ماموریت داریم، ساختن ایران و دیگری اصلاح جهان".
او مطابق عادت از دنیای غرب انتقاد کرد و نتیجۀ دموکراسی لیبرال را فقط "سقوط انسان‌ها" دانست. به گفتۀ او "قریب به چهلسال است که در اروپا و آمریکا نه تنها هیچ اندیشه جدیدی به بشریت عرضه نشده و هیچ زایشی اتفاق نیفتاده است، بلکه محدود و کنترل کردند و ممنوعیت گذاشتند".
او سپس موفقیت‌های بزرگ دولت خود را تقریباً در تمامی عرصه‌ها برشمرد و به عنوان مثال گفت: "بیشترین کمک به مطبوعات در دوران دولت نهم و دهم صورت گرفته است... دولت به هیچ کس بی‌احترامی و بی‌صداقتی نکرد، حتی به دشمنان خود. بنابراین خدا شاهد است اگر دشمنان بشریت از ما مشورت می‌خواستند به آنان بی‌صداقتی نمی‌کردیم. البته لزوما همه حقایق را نمی‌گفتیم (؟)".
 
انتخابات ٨٨ 
احمدی‌نژاد که بیش از یک ماه به عمر دولتش باقی نمانده، در بارۀ انتخابات ریاست جمهوری چهار سال قبل گفت: "بنده به همکارانم در وزارت کشور با قاطعیت گفتم که تک تک رأی مردم امانت است و اگر بشنوم که کسی تصمیم دارد کار خلاف قانون انجام دهد با او برخورد خواهم کرد". او اطمینان داد که "سیستم انتخاباتی ما اجازه جابه‌جایی در آرا را نمی‌دهد". 
قدرت خرید 
در عرصۀ اقتصاد نیز احمدی‌نژاد به افزایش قدرت خرید ملت ایران اشاره کرد و گفت: "با توجه به شاخص برابری خرید ، بیش از سه هزار دلار درآمد مردم اضافه شده است و تولید نیز احیا شده که من آمارهای آن را ارائه کردم".
او توضیح نداد که دقیقاً از کدام درآمد و برای چه مدت زمانی سخن می‌گوید.
او افزود: "امروز اقتصاد ایران بزرگتر و توانمندتر شده، تحمل نوسانات بیشتر و تحریم‌های سخت مهار شده است و ما اعتقاد داریم تحریم‌های سخت‌تر نیز قابل مهار است".
 
دیپلماسی: باید میخ را می‌کوبیدیم 
محمود احمدی‌نژاد در دفاع از کارنامۀ دیپلماتیک خود گفت: "من نه بار به سازمان ملل رفتم. برخی می‌پرسیدند چرا باید همه اجلاس‌های سالانه را بروم اما معتقد بودم که باید از یک نقطه اوج استفاده می‌کردیم و میخ را می‌کوبیدیم و برمی‌گشتیم".
او توضیح داد که سفرهایش به نیویورک "سفرهای کاری بود و به جز خیابان مسیر هتل محل اقامت تا سازمان ملل را ندیدم"...
 وی ملاقات‌ها و سخنرانی‌های خود را مهم و مؤثر دانست و مثال زد که در نیویورک یکی از خبرنگاران "که بداخلاق و صهیونیسم بود و ما را تحریم کرد، وقتی استقبال همکارانش را دید به التماس افتاد و یکی دو بار هم با ما گفتگو کرد که البته سعی داشت بی‌ادبی کند که ما جواب او را دادیم"...
احمدی‌نژاد بار دیگر به موضوع هولوکاست رسید و سخنان و انتقادهای مکرر خود را در این مورد ضربۀ سنگینی به جهان سرمایه‌داری عنوان کرد و گفت: "طرح مسئله هولوکاست ستون فقرات نظام سرمایه‌داری را متلاشی کرد چون تنها عنصر قدسی باقیمانده در این نظام بود... تنها محوری که همه نسبت به آن تعصب داشتند که کسی نباید وارد آن شود مسئله هولوکاست بود که ما بسیجی‌وار درباره آن سخن گفتیم."
او در پایان با فروتنی به محبوبیت جهانی خود اشاره کرد و گفت: "اگر امروز نام احمدی‌نژاد به عنوان فرزند کوچک ملت در دنیا محبوب شده به خاطر این فرهنگ و اندیشه و ایران و نشانگر موفقیت سیاست خارجی است"...

0 comments:

Post a Comment