• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 1, 2013

ساحران اسپانیایی در تله‌ی ملی‌پوشان برزیل گرفتار شدند

Posted by UNITY4IRAN On 1:09 PM No comments

رادیو آلمان: تیم ملی فوتبال برزیل در بازی پایان جام کنفدراسیون‌ها موفق شد با ۳ گل اسپانیا، قهرمان فوتبال جهان را شکست دهد.
این نخستین شکست اسپانیا پس از ۲۹ بازی رسمی بود. برزیل با نیروی بیشتری خود را برای جام جهانی آماده می‌کند.
برزیل که میزبانی این دوره از مسابقات جام کنفدراسیون‌ها را برعهده داشت، توانست عصر یک‌شنبه (بوقت محلی، ۹ تیر/۳۰ ژوئن) برای سومین بار پیاپی جام فوتبال کنفدراسیون‌ها را از آن خود کند.
اسپانیا، قهرمان فوتبال جهان و اروپا که در ۲۹ بازی گذشته بدون شکست بود، نتوانست در مقابل تیم برزیل مقاومت کند و سرانجام تن به شکستی سنگین داد.
"فرد" در دقایق ۲ و ۴۷ بازی دو گل برای برزیل به ثمر رساند. نیمار، ستاره جوان فوتبال برزیل نیز در دقیقه ۴۴ گلی دیگر به تور دروازه اسپانیا دوخت.
بازی فینال با حضور ۷۴ هزار تماشاگر در استادیوم معروف "ماراکانا" در ریو د وژانیرو برگزار شد. شادمانی تماشاگران و بازیکنان برزیلی پس از به ثمر رساندن هر گل باورنکردنی بود. گرچه مسابقه کنفدراسیون‌ها تنها آزمایشی برای جام جهانی فوتبال به حساب می‌آید، اما شور و شعف تیم برزیل آنچنان زیاد بود که گویی این تیم برنده جام جهانی ۲۰۱۴ شده است.
اسکولاری: ما می‌توانیم در جام جهانی قهرمان شویم
نیمار، ستاره جدید فوتبال برزیل که در فصل آتی در خدمت باشگاه بارسلونا خواهد بود، گفت: «برزیل به جهان نشان داد که باید مورد احترام قرار گیرد. این یک پیروزی در برابر بهترین تیم جهان بود. ما نشان دادیم که چه تیم خوبی هستیم.»
نیمار از سوی برگزارکنندگان فیفا به عنوان بهترین بازیکن این دوره از مسابقات جام کنفدراسیون‌ها معرفی شد.
فیلیپه اسکولاری، سرمربی تیم برزیل با نگاهی به جام جهانی در سال ۲۰۱۴ گفت: «برزیل نشان داد که همه چیز امکان دارد. ما می‌توانیم در مسابقات جام جهانی پیروز شویم. موفقیت امروز راه را برای انجام این کار هموار کرد.»
روزی سیاه برای قهرمان جهان
تیم اسپانیا که در نیمه‌نهایی در یک بازی سخت و طولانی در برابر ایتالیا (۱۲۰ دقیقه بازی و ضربات پنالتی) به پیروزی رسیده بود. با یک روز استراحت کمتر نسبت به تیم برزیل، در بازی فینال خسته به نظر می‌رسید.
سرجیو راموس، بازیکن اسپانیا در دقیقه ۵۴ نتوانست از پنالتی بدست آمده سود جوید. پیکه، بازیگر دیگر اسپانیایی نیز در دقیقه ۶۹ پس از خطا بر نیمار، کارت قرمز گرفت و از زمین اخراج شد تا شرایط برای تیم اسپانیا دشوارتر از پیش شود.
تیم ده نفره اسپانیا شانسی در مقابل میزبان که بطور گسترده‌ از سوی تماشاگران تشویق می‌شد، نداشت. برزیل دقیقاَ ۱۱ سال پیش در چنین روزی موفق شده بود که در فینال جام جهانی در "یوکوهاما" ژاپن در برابر آلمان به پیروزی دست یابد.
ویسنته دل‌بوسکه، سرمربی تیم اسپانیا نیز پس از پایان بازی گفت: «ما این شکست را می‌پذیریم. اما باید این بازی را به دقت تحلیل کنیم.» مربی تیم اسپانیا تصریح کرد که استراحت محدود پس از بازی نیمه‌نهایی در مقابل ایتالیا نمی‌تواند "دلیل اصلی شکست" تیمش در برابر برزیل باشد.
در دیدار بر سر کسب مقام سوم نیز تیم ملی فوتبال ایتالیا توانست در ضربات پنالتی حریف خود اروگوئه را شکست دهد.

0 comments:

Post a Comment