• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 17, 2013

حمله خونین همسایه شرور به مرد آتشنشان

Posted by UNITY4IRAN On 7:16 PM No comments

شرق: آتش‌نشانی که مورد حمله همسایه خود قرار گرفته بود پس از چند جراحی سخت از بیمارستان مرخص شد.
این مرد بنابر تشخیص پزشک به یک‌سال معالجه نیاز دارد تا بتوان درباره بازگشت سلامتش اظهار نظر کرد. ماموران کلانتری مولوی صبح روز هشتم تیرماه در پی تماس خانواده‌‌ مرد جوانی به نام «مرتضی فخرنایینی» مطلع شدند او هنگام خروج از خانه‌اش از سوی فرد نا‌شناسی مورد حمله قرار گرفته و به بیمارستان سینا منتقل شده است.
گروهی از ماموران فوریت‌های پلیسی کلانتری در محل حادثه واقع در خیابان شوش‌غربی حضور یافتند. در تحقیقات اولیه از اهالی محل مشخص شد مهاجم که با ساتور به مرتضی حمله کرده، همسایه دیوار به‌ دیوار او است. به این ترتیب ماموران برای دستگیری متهم اقدام کردند اما با توجه به اینکه متهم در خانه‌اش مخفی شده بود و در برابر پلیس مقاومت می‌کرد، از همکاران خود در گروه تجسس کلانتری کمک خواستند و در نهایت موفق شدند متهم را با استفاده از گاز اشک‌آور و پس از شلیک تیر هوایی دستگیر کنند.
همسایه‌ها در ادامه تحقیقات گفتند متهم شب قبل از حادثه تا صبح مشغول داد و فریاد و فحاشی در حیاط بود اما با توجه به سوابقی که در شرارت داشت، کسی جرات نکرد به او اعتراض کند. یکی از همسایه‌ها گفت متهم را در ساعات پایانی شب گذشته دیده است که پابرهنه و با لباس خانه به‌دنبال دختر نوجوان خود می‌دوید و دختر سراسیمه از خانه بیرون آمد و از دست او فرار ‌کرد. متهم نیز پس از دقایقی درحالی که همچنان عصبانی بود به‌تنهایی به خانه برگشت و تا صبح در حیاط ماند. همچنین برادر مرد مصدوم به خبرنگار ما گفت: «مرتضی شب قبل از حادثه را در محل کار خود در ایستگاه آتش‌نشانی گذراند و صبح هم قصد داشت برای انجام کاری با موتورش به جایی برود. هنوز لحظاتی از خروجش از خانه نگذشته بود که فریاد سوختم سوختم همسرم را به خیابان کشید و پیکر غرق در خون مرتضی را در کنار موتوسیکلتش دید.»
پرونده پس از تکمیل تحقیقات مقدماتی، به شعبه هشتم دادسرای ناحیه 12 فرستاده شد و بازپرس شعبه پس از بررسی شواهد و مدارک و بازجویی از متهم قرار بازداشت موقت او را به اتهام ایجاد جرح عمدی با چاقو صادر کرد. برادر مرتضی درباره این حادثه توضیح داد: «با وجود اینکه مرد مهاجم همسایه دیوار به‌ دیوار خانه برادرم است اصلا هیچ شناخت قبلی و مکالمه‌ای با هم نداشتند و حتی در روز حادثه نیز هیچ حرفی بین آنها ردوبدل نشد. برادرم تا قبل از اینکه ماموران پلیس در تحقیقات خود پی ببرند نمی‌دانست ضارب همسایه دیوار به‌ دیوار او است.»
برادر مرتضی همچنین درباره میزان جراحات برادرش گفت: «مرد همسایه از پشت با ساتور به برادرم حمله کرد و بیش از 30 ضربه به او زد. میزان صدمات و جراحات تا حدی بود که دست راست برادرم تقریبا قطع شده بود و با وجود عمل‌های جراحی متعدد در روزهای اول بیش از هر چیز نگران این بودیم که دست برادرم پیوند نخورد.»
برادر مرتضی ادامه داد: «چطور ممکن است فردی که هیچ شناختی از یک نفر ندارد با ساتور به وی حمله کند و او را تا حد مرگ مجروح کند. به گواهی استشهاد محلی که ضمیمه پرونده نیز شده، فرد ضارب از افراد سابقه‌دار است. همسایه‌ها گواهی داده‌اند زمان حادثه هر کدام از همسایه‌ها که به‌عنوان اولین نفر از خانه بیرون می‌آمد و با متهم مواجه می‌شد، هدف حمله قرار می‌گرفت. علاوه بر این متهم پس از دستگیری و زمانی که در حال انتقال به کلانتری بود یکی از همسایه‌ها را تهدید کرد.»
در حال حاضر مرد آتش‌نشان از بیمارستان مرخص شده اما به تشخیص پزشک معالج لازم است برای به دست آوردن توان عضلات، ماهیچه‌ها و اعصاب دستش که بر اثر ضربات ساتور قطع شده بود مدت یک‌سال تحت درمان قرار گیرد و پس از آن درباره ادامه روند درمان تصمیم‌گیری شود.

0 comments:

Post a Comment