• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 15, 2013

معاون وزیر خارجه آمریکا با السیسی دیدار کرد

Posted by UNITY4IRAN On 1:28 PM No comments

معاون وزیر امور خارجه آمریکا که به قاهره سفر کرده است با وزیر دفاع و فرمانده کل نیروهای مسلح مصر دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، «ویلیام برنز» صبح امروز دوشنبه در مقر وزارت دفاع مصر با «عبدالفتاح السیسی» دیدار و درباره تحولات مصر گفت‌وگو کرد.
«آن پاترسون» سفیر آمریکا در قاهره نیز در این دیدار حضور داشت.
برنز امروز همچنین با «حازم الببلاوی» نخست‌وزیر دولت موقت مصر در حضور پاترسون دیدار و مسائل داخلی و خارجی مصر را مورد بررسی قرار داد.
این در حالی است که حزب سلفی النور و جنبش تمرد دیدار با برنز را رد و تاکید کرد که با هر گونه دخالت آمریکا در امور داخلی مصر مخالف هستند.
استقرار خودروهای زرهی ارتش در فرودگاه قاهره
منابع مصری گزارش دادند که خودروهای زرهی ارتش مصر برای تامین امنیت فرودگاه قاهره در ورودی‌های فرودگاه مستقر شدند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الشروق، فرودگاه قاهره همچنان شاهد وضعیت فوق‌العاده و تشدید تدابیر امنیتی در ورودی‌های آن و جاده‌های منتهی به فرودگاه است تا با هر گونه تلاش عناصر مشکوک برای ورود به فرودگاه و آسیب‌رسانی به امنیت و جان مسافران و تاسیسات فرودگاه، مقابله کنند.
در همین راستا منابع امنیتی مسئول در فرودگاه قاهره گزارش دادند که برای تامین امنیت فرودگاه از خودروهای زرهی نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی استفاده شده است تا امنیت ورودی‌های فرودگاه از سمت جاده مواصلاتی قاهره الجدیده را تامین نمایند.
این منابع گفتند که نیروهای پلیس تامین امنیت بقیه ورودی‌های فرودگاه را بر عهده دارند و ایست‌های ثابت و سیار قرار داده شده است تا با هر گونه تلاشی برای نفوذ به محوطه فرودگاه مقابله شود و به همین منظور با استفاده از دستگاه‌های بازرسی و سگ‌های پلیسی آموزش‌دیده تمامی خودروها را مورد بازرسی قرار می‌دهند.
از سوی دیگر مسئولان فرودگاه قاهره دیروز یک مسافر مصری را که مهر جعلی از گذرگاه زمینی السلوم داشت، دستگیر کردند که در بازجویی‌ها این فرد به جعلی بودن مهر اعتراف کرد و گفت که قصد داشت ویزای لیبی بگیرد. 
آماده باش نظامیان رژیم صهیونیستی در مرز مصر
منابع وابسته به رژیم صهیونیستی از آماده باش نظامیان این رژیم پس از بحرانی تر شدن اوضاع شبه جزیره سینا خبر دادند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الیوم السابع، رسانه های رژیم صهیونیستی از آماده باش نظامیان این رژیم در مرز فلسطینی اشغالی با مصر همزمان با بحرانی تر شدن اوضاع سینا و احتمال عملیات جهادی علیه اهداف اسرائیلی از شبه جزیره سینا خبر دادند.
رسانه های صهیونیستی اعلام کردند: پس از تبادل آتش میان ارتش مصر و شبکه های مسلحانه در نزدیکی مرز با رژیم اسرائیل، نظامیان اسرائیلی حضور خود را تقویت کرده اند و به حال آماده باش درآمده اند.
یدیعوت آحارونوت بیان کرد: صدای تیراندازی گسترده در نزدیکی مرزهای مصر(با فلسطین اشغالی) شنیده شده است که مشخص شد مربوط به تبادل آتش در داخل اراضی مصری است.
این رسانه صهیونیستی بیان کرد: نگرانی از این بابت وجود دارد که به اهداف اسرائیلی از داخل مرز مصر حمله شود.
خاطرنشان می شود از زمان عزل محمد مرسی در سوم جولای جاری حملاتی به اهداف ارتش و  پلیس مصر در مناطق امنیتی و نظامی در شمال سینا شده است که تعدادی کشته و زخمی به دنبال داشته است.در شب گذشته نیز در جاده فرودگاه جنوب العریش در استان شمال سینا سه نفر کشته و پانزده نفر دیگر زخمی شدند.در منطقه القسیمه در شهر الحسنه شمال سینا یک نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.
ارتش مصر خواستار پایان حضور مخالفان در خیابان های مصر شد 
هواپیماهای ارتش مصر با به پرواز در آمدن بر فرار آسمان قاهره بر روی حاضران در میدان رابعه العدویه اعلامیه هایی با مضمون لزوم پایان دادن به حضور در خیابان ها پخش کردند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسلام تایمز؛ امروز دوشنبه قرار است هواداران و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهوری مصر مخلوع مصر در خیابان ها و میادین مختلف مصر تظاهرات گسترده ای را برگزار کنند.
هواداران رئیس جمهوری مخلوع مصر امروز برای هجدهمین روز متوالی در میدان رابعه العدویه قاهره به تحصن خود ادامه می دهند و امروز نیز با صدور بیانیه ای از هواداران خود دعوت کردند برای دفاع از مشروعیت قانون اساسی مصر و حمایت از محمد مرسی به خیابان ها بیایند.
در این بیانیه مخالفان مرسی به هوادارانشان اعلام کردند با حضور در خیابان ها و تحصن به دولت نظامی و دولت دست نشانده ارتش فشار وارد آورند تا مرسی را بار دیگر به قدرت باز گردانند.
این در حالی است که دقایقی قبل هواپیماهای نظامی ارتش مصر با توزیع اعلامیه هایی بر روی حاضران در میدان رابعه العدویه از انها خواسته شده هرچه سریع تر به تحصن خود پایان دهند.
گفتنی است از ساعات نمیه شب گذشته تا صبح امروز هواداران جماعت اخوان المسلمین و محمد مرسی با برگزاری تظاهراتی در شهر نصر قاهره تا مقر نیروهای اطلاعات تظاهرات کردند.
سخنگوی اخوان‌المسلمین هر گونه تماس با ارتش را رد کرد 
سخنگوی جماعت اخوان‌المسلمین مصر تاکید کرد که هیچ گونه مذاکرات مستقیم و غیرمستقیم بین رهبران این جماعت با ارتش وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، «جهاد الحداد» در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط به طور قاطعانه هر گونه مذاکره مستقیم و غیرمستقیم بین رهبران اخوان‌المسلمین و ارتش را رد کرد.
وی افزود که تلاش‌هایی از سوی برخی سفرای غربی برای شناخت موضع اخوان‌المسلمین در خصوص حوادث مصر وجود دارد اما ما از طریق آنها از هیچ طرفی پیامی دریافت نکرده‌ایم.
وی اظهار داشت: پاسخ ما این بود که ما به خروج مرسی پایبند هستیم.
ارتش مصر نیز با صدور بیانیه‌ای که در شبکه اجتماعی فیس‌بوک منتشر شد، هرگونه ارتباط و تماس با رهبران جماعت اخوان المسلمین را رد و تاکید کرد: ارتش دستاوردهای انقلاب 30 ژوئیه را از دست نخواهد داد.
از سوی دیگر «بسام الزرقا» نایب رئیس حزب سلفی النور از طرح ابتکاری برای عبور از بحران کنونی خبر داد و هشدار داد که کشور در لبه پرتگاه قرار داد.
وی تصریح کرد: نزدیک است که در کشور دو فراکسیون و دو تیم با رئیس جمهور و قانون اساسی جداگانه تشکیل شود و این وضعیت خطرناکی است؛ حزب النور طرح خود را ارائه کرد و قرار است کمیته‌ای از خردمندان برای بیان دیدگاه‌های خود درباره آینده با هدف برون رفت از این بحران، تشکیل شود.
وی افزود: سازوکاری که قرار است به زودی رئیس جمهور موقت برای تعدیل قانون اساسی ارائه کند «نقطه عطفی» در آینده کشور خواهد بود.

0 comments:

Post a Comment