• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 15, 2013

نتانیاهو: اسرائیل اگر لازم دید بدون آمریکا علیه ایران وارد عمل می شود

Posted by UNITY4IRAN On 9:55 AM No comments

العربیه: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل می گوید، ایران با سرعت به بمب اتمی نزدیک و نزدیک تر می شود و ممکن است اسرائیل به تنهایی قبل از اینکه آمریکا دست به اقدامی بزند، علیه برنامه اتمی این کشور دست به عمل نظامی بزند.
نخست وزیر اسرائیل کبه تلویزیون آمریکایی سی.بی. اس در برنامه "روبروی ملت"مصاحبه می کرد گفت:" جهان نباید به رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایران اعتماد کند".
خبرگزاری فرانسه به نقل از تلویزیون سی.بی. اس آمریکا گزارش داد، بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه اعلام کرد ایران همچنان برنامه‌های اتمی خود را برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای پیش می برد و نشانه‌های اعتدالی که در رئیس جمهور جدید ایران به چشم می خورد، صرفا نمایشی است.

نتانیاهو در این مصاحبه افزود:" حسن روحانی "گرگی در لباس میش" است".

نخست وزیر اسرائیل همچنین از رهبران جهان خواست تا با افزایش فشارهای خود از طریق تحریم‌ها و تهدید نظامی، از ایران بخواهند تا برنامه‌های هسته‌ای‌اش را متوقف کند.

نتانیاهو گفت:" آنها (ایرانی ها) به لبه خط قرمز رسیده اند، اما هنوز از آن رد نشده اند".

نتانیاهو می گوید ایران آهسته آهسته به بمب اتمی نزدیک می شود و جهان به آنها با کلام و سخنان مطمئن تفهیم کند، که به آنها چنین اجازه ای داده نخواهد شد و سرعقل بیایند".

نخست وزیر اسرائیل افزود برآوردهای اسرائیل برعکس آمریکا براین است که ایران زودتر از آنچه آمریکا برآورد کرده، اگر جلویش گرفته نشود، به بمب اتمی دست خواهد یافت. این برآورد اسرائیل را مجبور می کند برای جلوگیری ایران جهت دست یافتن به بمب اتمی، خود به تنهایی بدون آمریکا، علیه ایران وارد عمل شود.

وی افزود:" ساعت های آمریکا و اسرائیل در مورد ایران با سرعت های مختلف در حال تیک تیک هستند. ساعت ما نزدیک تر از ساعت آمریکاست. ما بیش از همه در معرض خطر قرار داریم. به همین دلیل ما باید به جهان توضیح دهیم چطور جلوی این کشور در دست یافتن به بمب اتمی گرفته شود و برای رسیدن به این منظور ممکن است ما مجبور شویم بدون ایالات متحده مستقلا وارد عمل شویم".

نتانیاهو افزود: تهران سانتریفیوژهایی با سرعت بالاتر را راه اندازی کرده تا بتواند ظرف چند هفته و در زمان بسیار کمتربه هدف خود برسد.
نتانیاهو گفت با انتخاب به ظاهر یک میانه رو در ایران بسیار بعید است که سیاست هسته ای ایران تغییری بکند.

نتانیاهو همراه با انتقاد از محمود احمدی نژاد گفت که وی گرگی در لباس گرگ بود و چیزی را از آرزوهایش در نابود کردن ملت یهود پنهان نمی کرد ولی سیاست روحانی تاکنون این بوده که گرگی در لباس میش باشد و ما این را می دانیم.روحانی در صدد است با لبخند بر لب بمب اتمی را بسازد.

وی از ایالات متحده خواست به روحانی تفهیم کند که برای جلوگیری ایران از دستیابی به بمب اتمی تمام گزینه ها از جمله گزینه نظامی روی میز قراردارند.

من و اوباما بارها درباره برنامه هسته ای ایران صحبت کرده ایم. نکته مهم الان بعد از انتخابات ایران این است که این پیام به طور واضح به روحانی و تصمیم گیرندگان جمهوری اسلامی ایران رسانده شود که سیاست ما و آمریکا در این باره تغییری نکرده و به ایران اجازه داده نخواهد شد که به بمب اتمی دست یابد.

به ایرانیان باید گفته شود اگر تحریم ها در رسیدن به هدف خود ناکام شدند، آنموقع ایران خود را برای رویارویی نظامی آماده کند و به نظر من آنها فقط همین زبان را می فهمند.

تهران همیشه اعلام داشته که برنامه هسته ای این کشور، صلح آمیز بوده و این صنعت صرفا برای مقاصد انرژی و طبی بکار خواهد رفت.

نتانیاهو در سئوالی در همین مصاحبه که از وی سئوال شد، آیا این اسرائیل بود که روز پنجم ژوئیه به انبار های موشک ضد دریایی ساخت روسیه، سوریه، درشهر انطاکیه این کشور حمله کرد؟ وی از پاسخ دادن سرباز زد.

اما فقط به گفتن کلمات زیر اکتفا کرد: "اوه.. یا الله...هر اتفاقی که در خاورمیانه بیفتد، اسرائیل مورد اتهام قرار می گیرد. من عادت ندارم بگویم کا ما چه کردیم یا نکردیم و یا چه خواهیم کرد".

سیاست من این است که از رسیدن سلاح های خطرناک به دست تروریست ها از جمله حزب الله جلوگیری کنم.

0 comments:

Post a Comment