• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 1, 2013

مخالفان مرسی تا فردا به وی فرصت دادند که از قدرت کناره گیری کند

Posted by UNITY4IRAN On 12:35 PM No comments

مخالفان محمد مرسی در نخستین بیانیه خود پس از تظاهرات روز گذشته به رئیس جمهور مصر تا فردا سه شنبه فرصت دادند از قدرت کناره گیری کند در غیر اینصورت به سمت قصر ریاست جمهوری "قبه" حرکت خواهند کرد و به نافرمانی مدنی دست خواهند زد.
بیانیه شمار 1 تظاهر کنندگان بر روی صفحه رسمی مخالفان محمد مرسی امروز دوشنبه 1-7-2013 منتشر شد.

به گزارش العربیه مخالفان مرسی در بیانیه خود از ارتش ، پلیس و دادگستری مصر خواسته اند به انقلاب مردم این کشور بپیوندند.

معترضان مصری روز گذشته همزمان با نخستین سالروز ریاست جمهوری مرسی در اعتراض به سیاست‌های وی و حکومت اخوان‌المسلمین در قاهره ، اسکندریه و چند شهر بزرگ مصر تظاهرات بی سابقه ای را برگزار کرده‌اند.

بر اساس این گزارش بیانیه مخالفان اعلام کرد که به اعتصاب خود در میدان التحریر و روبروی قصر ریاست جمهوری "اتحادیه" ادامه خواهند داد.

مخالفان محمد مرسی بر مسالمت آمیز بودن "قیام" خود تاکید کردند و از وقوع "جنگ داخلی" در کشور خود هشدار دادند.

ارتش مصر در بیانیه ای ضمن تاکید بر حمایت از نهادهای دولتی ، شمار تظاهرکنندگان روز گذشته مخالفان مرسی را میلیون ها نفر بر آورد کرد و آن را "بی سابقه" توصیف کرد.

سخنگوی دولت محمد مرسی در نخستین واکنش نسبت به حضور میلیونی معترضان در میدان های اصلی شهرهای این کشور ، نسبت به برخی عملکرد های اشتباه در دولت اعتراف کرد و مخالفان را به گفت و گوی ملی فراخواند.

معترضان مصری خواستار برکناری محمد مرسی و برگزاری انتخابات زودرس در این کشور هستند.
کشته شدن 10 نفر و زخمی شدن بیش از 600 تن در تظاهرات 30 ژوئن
وزیر بهداشت مصر از کشته شدن 10 نفر و زخمی شدن بیش از 600 تن در درگیری موافقان و مخالفان رئیس جمهوری این کشور در جریان تظاهرات روز گذشته خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، محمد مصطفی حامد وزیر بهداشت و مسکن مصر شب گذشته اظهار داشت که در جریان تظاهرات روز گذشته و درگیری میان طرفداران و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهوری این کشور 10 نفر کشته و 613 تن زخمی شدند.
کفر الشیخ، بنی سویف، اسکندریه، اسیوط از جمله شهرها و استان هایی هستند که شماری از مردم در آنها کشته شدند. وزیر بهداشت مصر خاطرنشان کرد: 87 نفر در استان قاهره، 3 تن در القلیوبیه، 25 نفر در اسکندریه، 3 تن در الدقهلیه، 15 نفر در الشرقیه، 312 تن در البحیره، 7 تن در دمیاط، 38 نفر در الغربیه، 31 تن در کفرالشیخ، 15 تن در المنوفیه، 23 نفر درالفیوم، 38 تن در بنی سویف، 6 تن در اسیوط، 4 تن در سوهاج، 5 نفر در اسوان و یک نفر در المنیا زخمی شدند.
وی افزود: 445 تن از زخمی ها پس از درمان از بیمارستان ها مرخص شدند و 168 نفر همچنان در بیمارستان بسر می برند.

0 comments:

Post a Comment