• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 29, 2013

درخواست حکم اعدام برای مرسی

Posted by UNITY4IRAN On 2:59 PM No comments

رئیس اتحادیه وکلای مصری اتهاماتی که رئیس جمهوری مخلوع مصر با آنها رو به رو است را مناسب صدور حکم اعدام دانست.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری میدان التحریر مصر؛ سامح عاشور رئیس اتحادیه وکلای مصری و یکی از رهبران جبهه نجات ملی مصر درباره حکمی که ممکن است براساس اتهامات نسبت داده شده به محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر صادر شود، گفت: تنها حکم مناسب برای این اتهامات، اعدام خواهد بود.
وی در این باره افزود: براساس بازجویی هایی که به صورت محرمانه از مرسی به عمل آمده و اتهاماتی که به وی نسبت داده شده است تنها حکمی که برای متهمی مشابه وی می تواند صادر شود حکم اعدام خواهد بود.
این رهبر جبهه نجات ملی مصر درباره قانون اساسی مصوب دوره حکومت اخوان المسلمین بر مصر هم گفت: ما بر بیش از 50 درصد از قانون اساسی مصر ملاحظاتی داریم و باید پیش از هر اقدامی این قانونی اساسی اصلاح شود.
وی درباره انتخابات آتی پارلمانی مصر هم گفت: جبهه نجات ملی مصر قصد دارد در انتخابات پارلمانی آینده مصر تنها با یک فهرست انتخاباتی وارد رقابت های انتخابات پارلمانی شود.
سامح عاشور درباره انتخابات ریاست جمهوری آینده مصر هم گفت: در این انتخابات ما تنها با یک نامزد شرکت خواهیم کرد و باید بر سر این نامز توافق کامل حاصل شده باشد.

اخوان المسلمین یمن خواستار جهاد برای آزادی مرسی شد 
گروه های وابسته به جماعت اخوان المسلمین یمن ضمن صدور فتوای جهاد در مصر، خواستار آزادی رئیس جمهوری مخلوع این کشور شدند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الشرق الاوسط؛ رهبران و اعضای حزب الاصلاح که به سازمان جهانی اخوان المسلمین ارتباط دارد و شاخه ای از ان در یمن است ضمن اعلام واجب بودن جهاد برای یاری رساندن به محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر خواستار اقدامی عملی در مصر از سوی اخوان المسلمین یمن در این باره شد.
منابع خبری از مناطق قبایل نشین یمن که به خاندان "آل الاحمر" وابستگی دارند اعلام کردند: 500 تن از رهبران این حزب روز گذشته سندی را به امضا رساندند که براساس آن سند با محمد مرسی رئیس جمهوری مصر عهد بستند تا بازگرداندنش به قدرت در مصر از جهاد منصرف نخواهند شد.
این پیمان نامه زمانی به امضا رسید که شرکت کنندگان در این تجمع جهاد در مصر را امری واجب دانستند و این وجوب جهاد را نه به دلیل برکناری مرسی بلکه به دلیل به راه افتادن جنگ برضد اسلام در مصر لازم و ضروری دانستند.
از سوی دیگر در اردن نیز روزنامه الدستور فاش کرد: دولت اردن تصمیم گرفته است تمام نقض قوانینی که از سوی جماعت اخوان المسلمین در این کشور صورت می گیرد به دادگاه ارجاع دهد.
کشف ۴ شبکه جاسوسی اسرائیلی و آمریکایی در مصر 
دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی مصر از کشف ۴ شبکه جاسوسی در این کشور از روز ۲۹ ژوئن گذشته خبر دادند که ۳ تای آنها برای آمریکا و یکی از آنها برای رژیم صهیونیستی و سازمان موساد فعالیت می‌کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته‌نامه فلسطینی المنار، منابع آگاه و ویژه مصری افشا کردند که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی این کشور موفق شدند، 4 شبکه جاسوسی را که در این کشور فعالیت می‌کردند، کشف و اعضای آن را بازداشت کنند.
این منابع در ادامه توضیح دادند که این شبکه‌های جاسوسی از روز 29 ژوئن گذشته [8 تیر ماه] در مصر فعالیت می‌کردند و 3 شبکه برای آمریکا و یکی از آنها برای رژیم صهیونیستی و سازمان موساد فعالیت می‌کرد.
منابع مذکور در ادامه افزودند: این چهار شبکه جاسوسی در قاهره و شهرهای قناه و سینا فعالیت می‌کردند و تمام اعضای آن که بالغ بر 42 نفر بودند، دارای تابعیت‌های مختلف خارجی و بیگانه هستند که به‌بهانه سیاحت و گردشگری وارد مصر شده بودند.
این منابع می‌گویند که عناصر یکی از این شبکه‌های جاسوسی در یکی از هتل‌های قاهره اقامت داشتند و برخی دیگر آپارتمان‌هایی را در دو شهر اسماعیلیه و سوئز اجاره کرده بودند و نیروهای امنیتی مصر طی دوره زمانی 10 تا 24 ژوئیه [19 تیر تا 2 مرداد ماه] آنها را تحت نظر گرفته بودند و این منجر به کشف دو شبکه جاسوسی در قاهره و یک شبکه در العریش از توابع استان سینا و یک شبکه در سوئز شد.
منابع مذکور توضیح دادند که عناصر این چهار شبکه تلاش داشتند اطلاعاتی درباره اوضاع اقتصادی مصر و همچنین دستگاه‌های نظامی و تسلیحات نظامی و نیروی پلیس این کشور و اطلاعات و تصاویری از کانال سوئز تهیه و جمع‌آوری کنند.
آنان می‌گویند که عناصر این چهار شبکه در تظاهرات‌های روز 30 ژوئن و روزهای پس از آن میان مردم در میدان‌های مختلف حضور داشتند.
شکایت از قرضاوی به دادستانی مصر تحویل داده شد 
دادستان مصر شکایت ارائه شده درخصوص توهین های روحانی قطری مصری الاصل به ارتش و ورئیس جمهور موقت و نخست وزیر این کشور را تحویل گرفت.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم؛ سمیر صبری وکیل مصری شکایتی برضد شیخ یوسف قرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین را به دادستان کل مصر ارائه داد.
در این دادخواست این وکیل مصری از دادستان کل مصر خواسته است تا در خصوص سخنان توهین آمیز و اتهامات مطرح شده از سوی شیخ یوسف القرضاوی برضد مقامات و نهادهای مصر تحقیقاتی آغاز شود.
این وکیل مصری در دادخواستی که دیروز یکشنیه به دادستان کل مصر ارائه کرده بود اعلام می دارد: شیخ یوسف قرضاوی در گفت و گوی زنده ای که با شبکه خبری الجزیره قطر داشت ژنرال عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع و فرمانده نیروهای مسلح و صنایع دفاعی مصر را به خیانت به ملت و خیانت به عهده که با کردم و رئیس جمهوری مخلوع داشت متهم کرد.
در دادخواست مذکور همچنین امده است: قرضاوی در این برنامه شبکه الجزیره خطاب به ژنرال السیسی گفته بود: السیسی گمان می کرد ملت به وی اجازه قتل عام و کشتار داده است تا سر دیگر مصریان را قطع کند.
قرضاوی در ادامه مدعی شده بود: تا همین دیروز السیسی فکر می کرد تنها تصمیم گیرنده برای ملت مصر خود اوست و گویی بقیه مردمی که در خیابان ها حضور دارند مصری نیستند و حتی آنها را ادم هم تصور نمی کرد از این رو با مشاهده تظاهرات گسترده مردم که مدعی بود برای حمایت از وی و ارتش مصر به خیابان ها آمده اند دستور قتل عام های اخیر را صادر کرد.
یوسف قرضاوی در یک عبارت بسیار زشت و در توهینی آشکار خطاب به عدلی منصور رئیس جمهوری موقت مصر هم گفت: این ابله نادان نمی داند چه باید انجام دهد.
همچنین یوسف قرضاوی خطاب به حازم الببلاوی نخست وزیر دوره انتقالی مصر گفت: دولت این مرد دولت تاریکی و ظلم است.
رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین که در قطر اقامت دارد و مصری الاصل است گفت: ژنرال السیسی فکر می کند ملت مصر به وی اختیاراتی را تفویض کرده است از این رو به خود اجازه سرکوب و قتل عام ملت را داده و زنانو کودکان و مردان مسن را با خونسردی کشت.
در داد خواست این وکیل مصری آمده است: یوسف قرضاوی طی سخنانی که در الجزیره داشته مدعی شده است که ژنرال السیسی بیش از 140 نفر را کشته است و بیش از 4500 نفر دیگر را هم زخمی کرده از این رو ما خواستار ارائه داده شدن ادله قانونی از سوی وی در باره این مسائل هستیم.

0 comments:

Post a Comment