• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 4, 2013

احمدی‌نژاد: دولت را در سخت‌ترین شرایط تحویل گرفتم/دولت را بدون هیچ بدهی تحویل می‌دهیم

Posted by UNITY4IRAN On 10:21 AM No comments

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان امشب چهارشنبه در شبکه یک سیما با بیان اینکه در آخر دوره باید گزارش کار را به ملت تقدیم کرد اظهار داشت: ابعاد کار دولت بسیار گسترده است و اگر بخواهیم همه را در قالب یک گزارش ارائه دهیم حق کسانی که زحمت کشیده‌اند ضایع می‌شود.
احمدی‌نژاد بر همین اساس افزود: ما گزارش خود را در 5 سطح آماده کرده‌ایم؛ گزارش امشب مربوط به تعهداتی است که ما در سال 84 دادیم، گزارش دوم بحث‌های کلان‌تر و تئوری حرکت و همچنین جهت‌گیری کلی دولت در داخل و عرصه بین‌الملل است چرا که در بسیاری از مناسبات داخلی و خارجی این گفتمان اثرگذار بوده است، این گزارش دوم نیز در صدا و سیما عرضه خواهد شد.
رئیس جمهور زمان ارائه گزارش سوم را مربوط به دیدار کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری عنوان کرد و یادآور شد: گزارش چهارم که به صورت کوتاه‌تر و فهرست اولین کارهای مهم و اثرگذار این دولت است در صدا و سیما ارائه خواهد شد.
وی گفت: ما حدود 28 روز دیگر نیز در گزارش کوتاه‌تری ضمن تشکر و حلالیت‌طلبی از مردم، از آنها خداحافظی خواهیم کرد.
احمدی‌نژاد در پاسخ به سؤال مجری مبنی بر اینکه چرا در سال 84 فکر کردید باید رئیس جمهور شوید تصریح کرد: بنده قبل از شهرداری در بخش‌های گوناگون خدمت به کشور در سطوح مختلف مدیریتی از شهرهای دوردست گرفته تا مرکز کشور و در بخش‌هایی همچون علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بوده‌ام و در عین حال با توانمندی و ضرورت‌های کشور نیز آشنایی داشته‌ام.
*سال 84 باور داشتم کشور را می‌توان بهتر و با سرعت رشد بیشتر اداره کرد
وی ظرفیت ملت ایران را از نظر انسانی، مادی و جغرافیایی بی‌نظیر توصیف کرد و ادامه داد: ملت ایران می‌تواند در بالاترین، مرفه‌ترین و پیشرفته‌ترین سطح زندگی کند و در عین حال الگو باشد و فقر و تبعیض و محرومیت در آن نبوده و همه بتوانند لذت انسان بودن را بچشند.
احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه بنده باور داشته و دارم که ملت ایران برای حرکت به سمت قله‌های انسانی مأموریت‌های تاریخی دارد خاطرنشان کرد: بنده باور داشتم  که کشور را می‌توان بهتر و با سرعت بیشتری در مسیر رشد اداره کرد لذا احساس تکلیف کرده و وارد عرصه شدم و آنچه در توان خود و ملت دیدم را برای رسیدن به قله‌های آرمانی آزاد کردم.
رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در سال 84 شرایط تا چه حد برای حضور شما آماده بود گفت: این موضوع را باید در دو سطح بررسی کرد؛ یکی گروه‌های سیاسی و سیاسیون کشور بودند که باور داشتند کشور متعلق به احزاب و گروه‌هاست و هر کسی که می‌خواهد وارد شود باید مورد حمایت آنها باشد و رابطه آنها با ما نیز خوب نبود.
*گروه‌های سیاسی با ورود بنده به عرصه انتخابات مخالف بودند
وی با اشاره به اینکه احزاب و گروه‌های سیاسی در سال 84 کاندیداهای خود را داشتند و با ورود بنده به عرصه مخالف بودند تصریح کرد: بنابراین آنها تلاش کرده و فشار آوردند تا این اتفاق نیفتد.
*هیچ گروهی از من در سال 84 حمایت نکرد
وی با تأکید بر اینکه هیچ گروهی از بنده در سال 84 حمایت نکرد افزود: معتقد بودم که رئیس جمهور نباید وام‌دار کسی باشد و فقط باید وام‌دار عزت و سرافرازی ایران، انقلاب، شهدا و اهداف بلند و تاریخی ملت ایران باشد چرا که وام‌داری به احزاب و گروه‌ها اجازه نمی‌دهد که به اهداف و آرمان‌های بلند اندیشید.
احمدی‌نژاد در خصوص شرایط سال 84 به مؤلفه دوم اشاره کرد و اظهار داشت: بنده در سطح دوم آنچه در ملت دیدم این بود که آنها خودشان را محصور در جریانات سیاسی نمی‌پندارند و ظرفیت بسیار بالایی دارند و از سویی دیگر ملاحظه کردم که مردم به دنبال حرکت بزرگ آزادسازی ظرفیت‌های عظیم و قله‌های بلند هستند و از این رو خیلی به دنبال این نبودند که احزاب و گروه‌ها چه می‌گویند.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ادبیات و رفتار ما در شهرداری به طور گسترده مورد استقبال مردم قرار گرفت به نظرسنجی‌های انجام شده در سال 84 اشاره و تصریح کرد: بنده معتقد بودم که باید ببینیم مردم چه می‌گویند چرا که عدد و ارقام را درست می‌کنند اما باید به متن جامعه توجه داشت.
* 100 درصد مطمئن بودم که رئیس‌جمهور خواهم شد
وی در پاسخ به این سؤال که چقدر در سال 84 مطمئن بودید که رئیس جمهور می‌شوید گفت: بنده 100 درصد مطمئن بودم که رئیس جمهور خواهم شد.
رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه از چند وقت قبل از ثبت نام در انتخابات ریاست‌جمهوری به این نتیجه رسیدید که حتماً پیروز می‌شوید؟ گفت:‌ من به عظمت ملت ایران و آرمان‌خواهی ملت باور داشتم، ما در بین مردم حضور داشتیم و می‌دانستیم ملت سطح خیلی بالاتری را می‌خواهند و این سطوح معمول دیگر پاسخگو نیست و آن کمال‌جویی ملت را دیگر ارضاء نمی‌کند، فکر کردم باید بیایم و فضا را عوض کنم و مناسبات را تغییر دهم.
*مردم به دنبال فضا و مناسبات جدید بودند
وی افزود: فکر کردم مردم به دنبال فضای جدیدی هستند و مناسبات جدیدی می‌خواهند و فکر می‌کردم می‌شود این مناسبات را برپا کرد.
احمدی‌نژاد در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا خودتان به خاطر دارید چه قول‌هایی به مردم دادید؟ توضیح داد: ما یک برنامه‌ای اعلام کردیم که 5 محور داشت و یک قول به مردم دادیم، اولین برنامه عدالت‌گستری بود، دومین برنامه هم خدمت‌رسانی بود یعنی توسعه فرهنگ خدمت‌رسانی، نقش اصلی حکومت عدالت و خدمت‌رسانی است، یعنی شأن مسئولان جز خدمت‌رسانی نیست، فکر می‌کردم این شأن مقداری جابه‌جا شده و باید بازگردد.
وی ادامه داد: برنامه سومم توسعه مهرورزی بود و برنامه چهارم پیشرفت و تعالی همه‌جانبه کشور و برنامه پنجم نیز بازگرداندن دولت به مردم بود و باز کردن حلقه‌های بسته‌ای که در کشور شکل گرفته بود.
احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه یک قول هم همان زمان به مردم دادم اینکه تمام توان و وجودمان را برای تحقق این برنامه‌ها گیرم، گفت: این قولی بود که ما به مردم دادیم، ملت هم بزرگواری و لطف کردند و فرزند کوچک خودشان را به خادمی خودشان برگزیدند.
مجری برنامه از احمدی نژاد پرسید « دولت‌های گذشته هر کدامشان با یک عنوانی شناخته می‌شوند مانند دولت سازندگی و دولت اصلاحات، دولت شما عنوان‌های مختلفی داشت اما بیشتر به دولت عدالت شناخته می‌شود چون خود شما همیشه این عنوان را روی آن گذاشتید، اجرای عدالت کار بسیار سختی است، چرا سراغ عدالت رفتید و فکر می‌کنید آیا توانستید امروز عدالت بهتری را در کشور به نسبت هشت سال پیش پیاده کنید؟» که رییس جمهور پاسخ داد: عدالت امر بسیار مهمی است، پیامبران الهی همه برای سعادت انسان‌ها برگزیده شده‌اند، اولین دعوت پیامبران دعوت به توحید بوده و پس از آن دعوت به عدالت بوده است.
*عدالت برکت می‌آورد
احمدی‌نژاد گفت: الان یک بچه مدرسه‌ای و روستایی این باور را دارد که می‌تواند به بالاترین مقامات کشور برسد و دیگر برایش یک آرزوی خیالی نیست و محکم می‌گوید می‌خواهم وزیر و رئیس جمهور شوم و اما قبلاً حداکثر می‌گفت می‌خواهم معلم شوم البته مقام معلم خیلی بالاست و ما مقام را بحث نمی‌کنیم منظور خودباوری است که کسی می‌تواند کشور را اداره کند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه پافشاری برای عدالت باعث احساس شخصیت، امید، خودباوری و حرکت می‌شود، تأکید کرد: در همه جای ایران نشاط و امید وجود دارد و روستاییان ما که بهترین، مفیدترین، فهیم‌ترین و باصفاترین قشر کشور هستند اگر نسیم عدالت به آنها برود ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد لذا معتقدم عدالت برکت می‌آورد.
رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نگاه شما به بحث خدمت‌رسانی چیست، اظهار داشت: قبل از اینکه بنده در خصوص آمار خدمت‌رسانی دولت صحبت کنم باید از فلسفه و ضرورت خدمت‌رسانی بگویم؛ ملت مسئولیت اداره کشور و خدمت‌گزاری را به حکومت داده است اما در طول تاریخ همواره اینگونه بود که وقتی عده‌ای به مناصبی رسیدند دچار حس خودبرتربینی نسبت به مردم شدند که این باید معکوس شود.
*کسی که به مردم خدمت می‌کند نباید به آنها فخر بفروشد
احمدی‌نژاد نوکری کردن برای ملت ایران را افتخاری بزرگ توصیف کرد و ادامه داد: ما این روحیه را به کشور بازگرداندیم تا کسی که به مردم خدمت می‌کند به آنها فخر نفروشد. از این‌رو ارتباطات برقرار شد و دولت با خدماتش و نه با تبلیغات، ماشین‌ گران‌قیمت و اتاق پر زرق و برق شناخته شد.
رئیس جمهور با تأکید براینکه هر کس همانقدر که خادم مردم باشد مدیر است، افزود: این روحیه آثاری داشت و در واقع این دولت پاک و با همه وجود در خدمت مردم بود؛‌ بنده شرمنده همکارانم هستم که به صورت شبانه‌روزی در عین فشارها، توقعات و کارهای سنگین پیگیر مسائل بودند.
*روزنامه‌ای که تندترین تهمت‌ها را به ما می‌زند، بیشترین کمک‌ها را از دولت دریافت می‌کند
رئیس جمهور با طرح این سؤال که تعداد روزنامه‌های مخالف دولت چقدر است؟ گفت: دولت هیچ تلاشی برای آنکه روزنامه‌های طرفدار دولت راه‌ بیاندازد انجام نداد، اتفاقاً روزنامه‌های مخالف دولت پول بیشتری از قوه مجریه دریافت می‌کنند، روزنامه‌ای که تندترین تهمت‌ها را به ما می‌زنند، بیشترین کمک‌ها را از دولت دریافت می‌کند.
وی افزود: زمانی بنده مسافر خارج از کشور بودم، یک روزنامه‌ای را بستند، پس از بازگشتم به تهران در دولت وزیر مربوطه را توبیخ کردم و گفتم تو به چه حقی رأی دادی در حالی که وزیر یک نفر از آن هفت نفر بود، از قوای مختلف در آنجا حضور دارند با آنکه آن روزنامه مخالف من بود من واقعاً مخالف بودم به این دلیل که بدون محبت مسائل کشور حل نمی‌شود.
احمدی‌نژاد تصریح کرد: برخی وقتی راجع به امام زمان صحبت می‌کنند، حرف‌های صهیونیست‌ها را می‌زنند، می‌گویند امام زمان می‌آید شمشیر را برمی‌دارد و همه را از دم می‌کشد، این سخنان صهیونیست‌ها و شیطانی است، امام با محبت دنیا را فتح خواهد کرد مگر پیغمبر ما با شمشیر دنیا را گرفت، پیامبر (ص) دنیا را با مهربانی فتح کرد.
*از ایرانیان خارج از کشور به طور مطلق حمایت کردیم
وی با تأکید بر اینکه باید محبت وجود داشته باشد گفت: ما از ایرانیان خارج از کشور به طور مطلق حمایت کردیم، حمایت حقوقی و سیاسی، به خاطر مهربانی این کار را انجام دادیم. طرح آتیه مهر طراحی شد؛ ما ساعت کاری پرستاران را کاهش دادیم، مرخصی دوران زایمان را به 9 ماه افزایش دادیم و 2 هفته مرخصی تشویقی هم برای پدران در نظر گرفتیم.
رئیس جمهور همچنین گفت: ما نمی‌خواهیم مانند یک ربات از انسانها کار بکشیم چون آنان انسان هستند. ما همه را دوست داریم و تنها دولتی هستیم که به راحتی در تمام اجتماعات مردم وارد می‌شویم آن هم بدون هیچ دغدغه‌ای یعنی من خیلی راحت به میان مردم می‌روم، مثل یک ماهی که وارد اقیانوس می‌شود، از اینکه بین مردم هستیم خوشحالیم. ما همه را دوست داریم و نمی‌توانیم دوست نداشته باشیم؛ فکر می‌کنم این فرهنگ دوباره در کشور ما احیا شده است.
وی با تأکید بر اینکه انسانیت ما در گرو همبستگی و با هم بودن است، گفت: بی‌اعتمادی، کوچکترین فاصله و کدورت بین دولت و ملت بسیار خطرناک است، بسیاری را مأیوس می‌کند، افرادی نامه می‌نویسند و تصمیم دارند اقدامات بسیار خطرناکی انجام دهند اما این مسائل با یک تلفن یا ملاقات یا یک محبت حل می‌شود. فکر می‌کنم تا حدود زیادی مهرورزی در دولت نهادینه شده است.
احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه فکر می‌کنید ایران 92 نسبت به ایران 84 پیشرفته‌تر است؟ تصریح کرد: الان امید، خودباوری، احساس غرور ملی و افتخار به ایرانی بودن بیشتر شده است، پیگیری امر عدالت و تحولات جهانی بیشتر شده است البته تبلیغات و سیاه‌نمایی بسیار گسترده است؛ اتفاقات بزرگی در کشور رخ داده است.

0 comments:

Post a Comment