• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 6, 2013

تظاهرات صدها نفر از مردم واشنگتن در حمایت از ادوارد اسنودن

Posted by UNITY4IRAN On 3:36 PM No comments

صدها تن از فعالان ضدجنگ در حمایت از ادوارد اسنودن تجمع کردند و علیه سیاست‌های دولت آمریکا در نقض حریم خصوصی افراد و جاسوسی از شهروندان این کشور تظاهرات کردند.
به‌ گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم مستقر در آمریکا؛ مردم واشنگتن 4 جولای [13 تیر ماه] به‌دعوت گروه‌های ضدجنگ، و دیگر سازمان‌های حقوق بشر در حمایت از «ادوارد اسنودن» در پارک  معروف ماک پرسون واشنگتون  به حمایت از"ادوارد اسنودن" تجمع و دست به تظاهرات زدند.
صدها تن از فعالان سیاسی از کلیه ایالت‌های آمریکا از ساعت ١١:٤٥ صبح در پارک مک پرسن که در نزدیکی کاخ سفید قرار دارد تجمع کردند.
تجمع کنندگان و معترضان همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که  روی آنها نوشته شده بود: «از مردم جاسوسی نکنید!»، «دست از سر ادوارد اسنون بردارید!»، «برادلی مانینگ را آزاد کنید!»، «افشاگری جنایات دولت جرم نیست». تعدادی از افراد برجسته و فعالین سیاسی مانند  بنجامین مدیا به‌‌ همراه جمعی از مدیران جنبش اشغال وال استریت، گردانندگان اعتراضات در نیویورک و پنسیلوانیا و سازمان کد پینک در این تظاهرات حضور داشتند.
در این تجمع  بیش از ١٥ نفر سخنرانی کردند. موضوع سخنرانی اغلب این افراد در ارتباط با از دست دادن حق شهروندی و ورود غیرقانونی به حریم شخصی افراد بود.
یکی از سخنرانان مدیا بنجامین از  گروه کد پینک بود. وی در همین ارتباط گفت: "ای‌ کاش که این دولت دست از جاسوسی برمی‌داشت، شما گمان می‌کنید اوضاع  در آمریکا خراب است، حال اگر بخواهید از آمریکا هم خارج شوید و به کشوری مانند کانادا بروید باز هم فرقی نمی‌کند چون سازمان اف‌بی‌آی با نهادهای اطلاعاتی این کشور همکاری می‌کند".
وی در ادامه افزود: "امروز در حالی در این پارک جمع شده‌ایم که ادوارد اسنودن در فردوگاه مسکو به‌سر می‌برد و اوباما کشورهای دیگر را وادار می‌کند از او حمایت نکنند".
یکی از سخنرانان با انتقاد از مسئولان قضایی آمریکا گفت: "چگونه است کسانی که مرتکب جنایت جنگی می‌شوند محاکمه نمی‌شوند اما کسی که افشاگری می‌کند به حبس ابد محکوم می‌شود؟".
"براین و ادیا"  یکی از سخنرانان این تجمع  در مصاحبه با خبرنگار تسنیم گفت: "امروز ما اینجا هستیم چون که دولت آمریکا در ٧ سال گذشته به‌صورت مخفیانه و غیرقانونی از  مردم آمریکا جاسوسی کرده است. ادوارد اسنودن به این دلیل که اقدام به افشای اسناد طبقه‌بندی شده کرد موفق بود و توانست نظر اذهان عمومی را به خود جلب کند".

0 comments:

Post a Comment