• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 23, 2013

نامه جدید پاکستانی‌ها در مورد کوهنوردان ایرانی: تصور زنده ماندن آنها بسیار دشوار است

Posted by UNITY4IRAN On 7:56 PM No comments

رئیس فدراسیون کوهنوردی پاکستان در نامه ای جدید به فدراسیون کوهنوردی ایران اقدامات انجام شده‌ی اخیر برای نجات سه کوهنورد مفقود شده ایرانی در هیمالیا را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از کارگروه روابط بین‌الملل فدراسیون، «منظور حسین» رئیس فدراسیون پاکستان گزارشی از فعالیت‌های در دست اقدام را به این شرح اعلام کرد:
”پس از حادثه، کنسول فرهنگی سفارت ایران به اسکاردو رفت. دیروز ۲۲ جولای علیرغم اینکه آقای توماس ایشان را در جریان ماوقع قرار داد و عکس های گرفته شده از هلیکوپتر را به ایشان نشان داد، اما به دلیل اعمال فشار از ایران، کنسول ایران هم فشار زیادی برای انجام جستجوی دیگری در منطقه آورده است که این جستجو امروز ۲۳ جولای در صورت هوای مساعد انجام خواهد شد.
ردیابی “ثریا” با کمک “گوگل ارث” نیز بحث برانگیز بوده است. چراکه از طرف ایران موقعیت آنان را در خاک چین دانسته اند در حالیکه توماس موقعیت آنان را در خاک پاکستان و در ارتفاع حدود ۷۰۰۰ متری و در شمال مسیر نرمال تشخیص داد. علاوه بر پرواز هلیکوپتر، کنسول فرهنگی درخواست کرد که جستجوی انسانی هم انجام شود. مقامات مسئول در منطقه “گلگیت بلتیستان” این موضوع را با من در میان گذاشتند.
همایون بختیاری از ATP درخواست کرد تا باربران ارتفاع را در حالت آماده باش برای انجام جستجوی زمینی قراردهد. به هرصورت به نظر میرسد که تلاش آنها صرفا در جهت یافتن کوهنوردان باشد، در هر وضعیت (جسمانی) که باشند.
 به عقیده ی تمامی کوهنوردان برجسته و خود من، متاسفانه زنده ماندن این کوهنوردان، از ۲۰ جولای تاکنون، با توجه به شرایطی که با آن دست به گریبان بودند، بسیار دشوار است. در ثانی، آنها در فرود خود از مسیر نرمال منحرف شدند و به همین دلیل موقعیت آنان مشخص نشده است.
این آخرین اخبار است. امروز پس از انجام ماموریت هلیکوپتر اوضاع کاملا مشخص خواهد شد. شما را در جریان قرار خواهیم داد”.

0 comments:

Post a Comment