• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 19, 2013

مشاور روحانی از احتمال حضور "جک استراو" در مراسم تحلیف ١٣مرداد خبر داد

Posted by UNITY4IRAN On 10:21 AM No comments

رادیو فرانسه: مرتضی بانک، مشاور حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب ایران از احتمال حضور جک استراو، وزیر خارجه پیشین بریتانیا در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید خبر داد. قرار است این مراسم روز ١٣مرداد برگزار گردد.
مشاور حسن روحانی در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته« مهمانانی ویژه» در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب حضور خواهند یافت که یکی از آنان «جک استراو» وزیر خارجه سابق انگلیس خواهد بود.
مشاور حسن روحانی با اشاره به آمادگی جک استراو برای سفر به ایران گفته است « امکان دارد آقای استراو در بخشی از مراسم آینده، مربوط به آغاز کار دولت یازدهم، حضور یابد و خبر داریم دولت انگلیس و کشورهای دیگر برای بخش دیگری از مسائل نیز اعلام آمادگی کردند که در رایزنی‌های مستقیم‌تر انجام دهند".
مرتضی بانک با انتقاد از کاهش روابط دیپلماتیک ایران با برخی کشور ها ازجمله همسایگان ایران گفت: « راهبرد دولت یازدهم تعامل با دنیاست و می‌‌توان با بهبود روابط شرایطی فراهم کرد که حتی دولت‌های متخاصم رفتارشان را اصلاح کنند.
مشاور حسن روحانی گفت رئیس جمهور منتخب در این زمینه « تجربه خوبی» دارد و تاکید کرد که « پیشبرد راهبرد تعامل کاملا در چارچوب منافع ملی صورت می‌گیرد و هرگز مصالح ملت در سایه تعامل و اعتدال دچار خدشه نخواهد شد.»
این در حالیست که جک استراو، در یک گفتگو با بی بی سی گفته است حسن روحانی، نماینده ایران در مذاکرات اتمی چند سال پیش این کشور با نمایندگان قدرتهای غربی از جمله خود او، «هیچگونه نرمشی به‌ خرج نمی‌داد و راه چانه‌زنی را به‌خوبی بلد بود، اما می‌شد با او به توافق رسید.»

0 comments:

Post a Comment