• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 12, 2013

در بندرعباس؛ شام هضم‌ نشده سه نفر را کشت

Posted by UNITY4IRAN On 3:06 PM No comments

آفتاب: دکتر فاطمه نوروزیان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خلیج‌ فارس، در این خصوص اظهار کرد: در جلسه‌ای که به منظور بررسی علت این موضوع با حضور برخی مسئولان برگزار شد، مطرح گردید که علت ماجرا به مسمومیت نزدیک نیست.
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه یک دختر 21 ساله پس از صرف شام و با گذشت مدت زمانی جان خود را از دست داده است، اضافه کرد: همچنین یک کودک 15 ماهه نیز در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده و یک کودک دیگر نیز در بیمارستان کودکان بندرعباس بستری است.
وی با اشاره به اینکه همچنین یک مرد 30 ساله نیز جان خود را از دست داده و شمار فوت شدگان تاکنون به سه نفر رسیده است، خاطرنشان کرد: شش نفر باقیمانده همچنان تحت نظر پزشکان در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری هستند.
وی درخصوص نوع غذایی که سبب این اتفاق شده است تصریح کرد: به اذعان پدر خانواده (تنها عضو سالم) ماکارونی، همبرگر و ماست موارد مصرفی این افراد بوده که موجب بروز این حادثه شده است.
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: با توجه به نوع غذای مصرفی، این فرضیه که سم بوتولیسم(که در قوطی کنسرو وجود دارد) باعث این اتفاق شده، رد می‌شود اما با این وجود داروهای ضد این سم به مصدومان تجویز شده است.
نوروزیان با بیان اینکه علائم بدست آمده به یک نوع سم شبیه است، خاطرنشان کرد: این اتفاق یک مسمومیت معمولی نبوده و تحقیقات در زمینه شناسایی و علت‌یابی این حادثه توسط پزشکی قانونی درحال انجام است.
وی با اظهار اینکه پزشکی قانونی از محتویات داخل معده این افراد و همچنین برخی از قسمت‌های بدن آنها نمونه‌برداری کرده است، اضافه کرد: این افراد در همان شب اول که پس از صرف غذا با مشکلاتی روبرو شده بودند، به مراکز درمانی مراجعه نکرده و با گذشت زمان که سم در بدن آنها تاثیرات بیشتری گذاشته، راهی بیمارستان شدند.
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با توضیح بیشتر دراین خصوص، بیان کرد: پس از تاثیرگذاری سم در بدن این افراد، به یکی دو مرکز درمانی مراجعه کرده و پس از سرم‌ درمانی مجدداً به منزل بازگشته‌اند و نهایتا پس از احساس بیشتر علائم به بیمارستان مراجعه می‌کنند.
نوروزیان درخصوص وضع کنونی این مصدومان گفت: کودک بستری‌ شده در بیمارستان کودکان بندرعباس وضع خوبی داشته و رو به بهبودی است.
از این 10 نفر تنها پدر خانواده دچار بیماری نشده است.

0 comments:

Post a Comment