• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 18, 2013

ابراز نگرانی رئیس ارتش بریتانیا از ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه

Posted by UNITY4IRAN On 4:45 PM No comments

در حالی که موضوع ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه از سوی برخی کشورهای غربی مطرح شده، ژنرال دیوید ریچاردز، رئیس نیروهای مسلح ارتش بریتانیا هشدار داده که برقراری چنین منطقه‌ای بر فراز سرزمین سوریه بدون دخالت ارتش موثر نخواهد بود. وی همچنین تاکید کرده که این کار ممکن است به جنگ منجر شود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژنرال دیوید ریچاردز، رئیس نیروهای ارتش بریتانیا در آخرین روز کاری خود و پیش از بازنشستگی‌اش در گفت‌وگو با روزنامه " دیلی تلگراف" در مورد عواقب خطرناک برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز خاک سوریه هشدار داد و گفت که این اقدام تاثیری بر وضعیت دولت سوریه و رفتارهای آن نخواهد داشت.
این ژنرال 61 ساله که پیش از این فرماندهی نیروهای ناتو در افغانستان را هم به عهده داشت، همچنین افزود:" اگر شما به دنبال ضربه زدن به رژیم سوریه هستید، ایجاد منطقه پرواز ممنوع به تنهایی کافی نیست و باید همانگونه که در لیبی اقدام کردیم، به مناطق دفاعی آنها در زمین و همچنین مواضع هوایی آنها حمله کنیم و آن را از بین ببریم."
از سویی به گفته وی به دلیل ماهیت برخی گروه‌های مخالف بشار اسد، در صورت سقوط رژیم سوریه، نیروهای بریتانیا باید برای جلوگیری از دسترسی القاعده و گروه‌های تروریست به سلاح‌های شیمیایی ، وارد عمل شوند.
گفتنی است بریتانیا از شورشیان سوریه که در حال جنگ با دولت بشار اسد هستند، حمایت می‌کند و قرار است آموزش‌های نظامی را هم در اختیار آنان بگذارد.
موضوع ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز خاک سوریه برای فلج کردن رژیم بشار اسد و جلوگیری از بمباران مخالفان وی در حالی از سوی برخی کشورهای غربی مطرح شده؛ که امروز یک مقام امنیتی لبنان به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده که منطقه‌ای در شرق این کشور و نزدیک به محل استقرار شورشیان سوری مورد حمله قرار گرفته است.
به گفته وی یک بالگرد ارتش سوریه، با ورود به حریم هوایی لبنان در ساعت یک و نیم بامداد امروز، چهار راکت درحوالی شهر "عرسال" شلیک کرده که انفجارهای ناشی از آن باعث آسیب دیدگی‌هایی شد؛ اما به کسی آسیب نرسیده است.
همچنین از سوریه خبر می‌رسد که در جریان نبرد میان جنگجویان کرد و جهادی‌‌ها، 29 نفر کشته شده‌اند.
روز گذشته جنگجویان کرد در این کشور، جهادی‌ها را از شهر مرزی راس العین و گذرگاه مرزی با ترکیه بیرون رانده‌اند.
نبرد بین جنگجویان کرد و جهادی‌ها در پی حمله مردان مسلح جبهه النصره به یک کاروان ستیزه جویان زن کرد آغاز شده بود.

0 comments:

Post a Comment