• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 21, 2013

اعتصاب ۱۶۰ تن از زندانیان سیاسی اهل سنت در زندان رجایی شهر کرج

Posted by UNITY4IRAN On 5:29 PM No comments

۱۶۰ تن از زندانیان سیاسی اهل سنت در زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به توهین شرکت "ایرانسل" به باورهای مذهبیشان دست به اعتصاب غذای دو روزه زدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی توهین شرکت مخابراتی "ایرانسل" به یکی از خلفای اهل سنت در یک مسابقه پیامکی، سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زدند.
در مسابقه "اسوه عدالت"، که توسط این اپراتور تلفنهای همراه بصورت پیامکی برگزار شده بود؛ یکی از سوال‌ها هم این بود: فریب خورده شیطان که از قاضیان دوران امام علی بود. مشترکان می‌توانستند یکی از این دو گزینه را به عنوان پاسخ انتخاب کنند: الف) شریح قاضی، ب) عمربن الخطاب.
یکی از زندانیان اهل سنت این سالن طی تماسی با گزارشگر هرانا گفت: "ما ۱۶۰ زندانی سیاسی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج که کل سالن ۱۰ را شامل می‌شود، از روز شنبه ۲۹ تیر ماه به مدت دو روز اعتصاب غذا خواهیم کرد."
وی همچنین تصریح کرد: "اقدام توهین آمیز شرکت ایرانسل متعلق به سپاه پاسداران یک اقدام برنامه ریزی شده بوده است و ما جملگی از علمای اهل سنت می‌خواهیم که به یک عذرخواهی ساده بسنده نکنند و تا برکناری مسببین و طراحان توهین به مقدسات مسلمانان، دست از اعتراض برندارند."
گفتنی است، پیش‌تر نیز کمپینی اعتراضی برای تحریم شرکت "ایرانسل" تا زمان عذر خواهی رسمی این شرکت در فضای مجازی شکل گرفته بود که عذر خواهی رسمی شرکت مزبور را در پی داشت.
همچنین امروز خبرگزاری‌ها گزارش دادند، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان علیه مدیرعامل شرکت ایرانسل به اتهام تشویش اذهان عمومی و اهانت به مقدسات اعلام جرم کرده است.
متن نامه زندانیان اعتصاب کننده که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته را در زیر می‌خوانید:
بسم الله رحمان الرحیم
دفاعیه زندانیان سیاسی اهل سنت رجایی شهر از مقدسات اسلام
بار دیگرحکومت ایران در راستای برنامه ریزی‌های بلند مدت خود در اهانت به مقدسات اهل سنت، از طریق شرکت "ایرانسل" که تحت مالکیت سپاه پاسداران ایران می‌باشد با طرح سوال مسابقه‌‌ای تحت عنوان اسوه عدالت خلیفه دوم مسلمانان جهان، امام عمر ابن خطاب یار وفادار پیامبر (ص) و داماد امام علی (ع) وفاطمه زهرا (س) را فریب خوردهٔ شیطان نامیده.
در حالی که پیامبر (ص) دروصف ایشان فرموده‌اند: "همانا شیاطین جن و انس را در حال فرار از عمر می‌بینم"
بنابراین ما زندانیان سیاسی اهل سنت رجایی شهر، اقدام اهانت آمیزشرکت ایرانسل را محکوم کرده و از علما و مردم اهل سنت خواستاریم تا نسبت به این اقدام اهانت آمیز و ظلم ناروا به اهل سنت، موضع‌گیری‌های لازم را کرده و آن را شدیدا محکوم نمایند.
زندانیان سیاسی اهل سنت رجایی شهر
شنبه ۱۳۹۲/۴/۲۹
۱۱ رمضان المبارک ۱۴۳۴

0 comments:

Post a Comment