• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 9, 2013

تهران لرزید/ آماده‌باش اعلام شد

Posted by UNITY4IRAN On 3:03 PM No comments

دقایقی پیش زلزله‌ ۲.۲ریشتری تهران را لرزاند.
مرتضی اکبرپور، معاون سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ اظهار داشت: ساعت 15:45 امروز زلزله‌ای به‌بزرگای 2.2 ریشتر تهران را لرزاند که کانون آن تجریش بوده است. بر این اساس یک آماده‌باش نسبی اعلام کرده‌ایم و فعلاً از استانداری تهران خواسته‌ایم گوش‌به‌زنگ باشد.
وی ادامه داد: سال 87 زلزله‌ حدود 4 ریشتر در محدوده شهر ری تهران رخ داد که آن زمان به همه دستگاه‌ها آماده‌باش اعلام شد و 4 شبانه‌روز مانور برگزار کردیم، بر این اساس،‌ دستگاه‌های مربوطه می‌دانند در صورت وقوع زلزله چه باید بکنند و تکالیف روشن است.
زلزله‌های ۲ریشتری روزی ۱۰۰بار در ایران رخ می‌دهد/زلزله تجریش نگرانی ندارد 
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه زلزله‌های ۲ ریشتری روزی ۱۰۰ بار در ایران رخ می‌دهد، گفت: برای زلزله امروز تجریش جای هیچ نگرانی نیست.
محمود مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در رابطه به آخرین وضعیت زلزله ای که بعد ازظهر امروز سه شنبه 18 تیر منطقه تجریش تهران را به لرزه درآورد، اظهار داشت: از این زلزله‌های 2 تا 3 ریشتری در روز 100 بار در مناطق مختلف ایران رخ می‌دهد و زلزله بعدازظهر امروز در منطقه تجریش جای هیچ نگرانی نیست.
وی افزود: البته برای وقوع حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله در تهران به خصوص در منطقه تجریش سازمان امداد و نجات برنامه و طرح عملیاتی دارد و همانطور که قبلأ هم گفته بودم پس از انتخابات ریاست جمهوری در فرصتی مناسب مانور بزرگی برای مقابله با زلزله تهران را برگزار خواهیم کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، ساعت 15:45 امروز زلزله‌ای به بزرگای 2.2 ریشتر تهران را لرزاند که کانون آن تجریش بوده است و براساس گفته مرتضی اکبرپور، معاون سازمان مدیریت بحران کشور در سال 87 زلزله‌ ای حدود 4 ریشتر در محدوده شهر ری تهران رخ داد که آن زمان به همه دستگاه‌ها آماده‌باش اعلام شد و 4 شبانه‌روز نیز مانور برگزار شد که در این راستا نیز برای زلزله بعد از ظهر امروز منطقه تجریش تهران نیز آماده باش نسبی اعلام شده است.

0 comments:

Post a Comment