در بیانیه شورای وزرای مصر در این باره آمده است "هرگونه اقدامی که لازم باشد به منظور مواجهه با این وضعیت خطرناک و پایان دان به آن اتخاذ خواهد شد".
این بیانیه تاکید نمود که تجمع اعتصابی هواداران اخوان المسلمین در میدان "رابعه العدویه" در شهرک نصر واقع در شرق قاهره، امنیت ملی مصر را در معرض خطر قرار داده است.

پیشتر نیز دادستانی کل مصر درخواست ارگان های امنیتی این کشور مبنی بر ضروت پایان دادن به تجمع اعتصابی هواداران محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده را بررسی کرده بود.

به گفته منابع قضایی هشام برکات، دادستان کل مصر نیز اعلام کرده که وزارت کشور پیشتر درخواست صدور ابلاغ قانونی برای متفرق کردن تجمع اعتصابی در مناطق رابعه العدویه و النهضه را ارائه کرده بود، زیرا به گفته وی در میان تجمع کنندگان افرادی حضور دارند که متهم به تحریک اعمال خشونت و ارتکاب قتل هستند و دادستانی حکم بازداشت آنها را صادر کرده و همچنین در تعقیب افراد متهم به قتل و شکنجه است که در میان تجمع کنندگان پنهان شده اند.
رئیس اطلاعات سعودی اوضاع سوریه را با پوتین بررسی کرد
شاهزاده بندر بن سلطان رئیس اطلاعات سعودی روز چهارشنبه 31-7-2013 طی دیداری در استراحتگاه تابستانی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بحران سوریه را با وی مورد بحث و بررسی قرار داد.
در این ملاقات که بیش از یک ساعت به طول انجامید، طرفین در باره بحران سوریه و دیگر مسائل منطقه گفت وگو کردند.
دیدار شاهزاده بندر از روسیه در چارچوب برنامه سفر اخیر وی به چند پایتخت غربی از جمله لندن، پاریس و برلین صورت می گیرد.