• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 28, 2013

اولین مراسم تشییع جنازه قربانیان تصادف قطار در اسپانیا برگزار شد

Posted by UNITY4IRAN On 2:56 PM No comments

یورونیوز: صدها نفر روز شنبه در سان فرناندو در منطقه کادیز اسپانیا، در مراسم تشییع جنازه پنج تن از قربانیان سانحه قطار در سانتیاگو دِ کامپوستلا شرکت کردند.
همه ۷۸ قربانی این حادثه شناسایی شده اند. دهها تن از مجروحان نیز هنوز در بیمارستان بسر می برند.
فرانسیسکو خوزه گارسون، راننده قطار که در تصادف روز چهارشنبه مجروح شده بود، شنبه از بیمارستان مرخص شد اما وزیر کشور اسپانیا گفت که او به اتهام “ قتل غیرعمد به علت بی احتیاطی” به مرکز پلیس منتقل شده است.
او که فعلا از پاسخ به سوالات بازرسان پلیس خودداری کرده، روز یکشنبه در مقابل قاضی قرار خواهد گرفت.
خورخه فرناندز دیاز، وزیر کشور و آنا پاستور، وزیر توسعه اسپانیا، روز شنبه از محل حادثه بازدید کرده و با کارکنان راه آهن و امدادگران گفتگو کردند.
تحقیقات در این پرونده باید به سوالات بسیاری پاسخ دهد. چرا سرعت قطار این قدر بالا بوده است؟ چرا راننده قطار به محدودیت سرعت احترام نگذاشته است؟ و آیا ترمز قطار بدرستی کار می کرده؟
ولیعد اسپانیا با زخمی شدگان حادثه قطار ملاقات کرد
شاهزاده فیلیپ، ولیعهد اسپانیا و همسرش “لِتیسیا” با تعدادی از زخمی شدگان و امدادگران در حادثه قطار در نزدیکی شهر سانتیاگو دِ کومپوستلا دیدار کردند.
در این حادثه که بدترین فاجعه قطار در چند دهه گذشته در اسپانیا بشمار می آید، ۷۸ نفر کشته و ۱۴۳ نفر زخمی شدند.
شاهزاده فیلیپ در سخنانی گفت: «به همراه همسرم به گالیسیا و سانتیاگو آمدیم تا در غم و اندوه خانواده ها و دوستانی که عزیزانشان را از دست داده اند سهیم باشیم. این دلیل اصلی است. آنها باید بدانند که ما همه سوگواریم و عمیقا در غم آنها شریک هستیم. در این روزهای سخت، دوستی ما متوجه آنهاست.»
تاکنون، راننده قطاری که در مسیر مادری به سانتیاگو دِ کومپوستالا، از مسیر خود خارج شد، حاضر به صحبت با بازرسان پلیس نیست. او روز جمعه به اتهام “بی دقتی” تحت بازداشته قرار گرفت. کارشناسان احتمال می دهند علت این حادثه سرعت بیش از حد بوده باشد.

0 comments:

Post a Comment