العربیه: واثق البطاط، دبیر کل حزب الله عراق که فرماندهی گروهی مسلح به نام "ارتش مختار" را نیز برعهده دارد طی اظهاراتی علنی اعتراف کرد که حمله به اردوگاه مجاهدین خلق و یک بندر کویتی حمله کرده و همچنین جنگ علیه مخالفان بشار اسد شرکت کرده است.
البطاط پیشتر در آغاز سال جاری میلادی علنا از تشکیل ارتش فرقه گریانه ای خبر داد که هدف آن یورش به تظاهر کنندگان علیه حکومت مالکی و مخالفان وی است. وی نوری المالکی نخست وزیر عراق را "مختار عصر" نامید.
شبه نظامیان تندروی وابسته به البطاط تاکنون 800 هزار فرم درخواست عضویت برای یارگیری در میان کسانی که تمایل به عضویت در "ارتش مختار" هساتند توزیع کرده اند.

با گسترش علمیات این شبه نظامیان، و فعالیت علنی آنها نخست وزیر عراق چاره ای به جز صدور فرمان بازداشت البطاط که تا کنون دستگیر نشده و اعلام برائت از این گروه را فرا روی خود نیافت.
البطاط در یک مصاحبه تلویزیونی علنا اعتراف کرد اردوگاه "لیبرتی" محل تجمع 3000 تن از هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران مخالف جمهوری اسلامی ایران را با موشک های کاتیوشا مورد حمله قرار داده است.
این روحانی هوادار جمهوری اسلامی ایران در اعترافات خود از هجوم به بندر کویتی "مبارک" که تاسیس آن را اقدامی در جهت نقض تمامیت ارضی عراق دانست پرده برداشت.

البطاط در این مصاحبه به سخن گفتن از فعالیت های این گروه فرقه گرا در کشور عراق بسنده نکرده بلکه تاکید کرد که نیروهای پیرو وی همانند حزب الله لبنان در کنار نیروهای بشار اسد علیه مخالفان وی می جنگند.