• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 25, 2013

سه روز عزاری عمومی در اسپانیا

Posted by UNITY4IRAN On 1:36 PM No comments

در پی کشته شدن ۷۸ تن از شهروندان اسپانیایی طی خارج شدن مسیر قطار از ریل نخست وزیر این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان «ال پائیس»؛ در پی کشته شدن 78 تن از شهروندان اسپانیایی طی خارج شدن مسیر قطار از ریل ماریانو راخوی، نخست وزیر این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کرد.
راخوی در این اظهارات از تمامی افرادی که برای پایان دادن به این تراژدی کمک کرده‌اند تشکر کرد و اعلام کرد که تمامی دست‌اندرکاران شهر گالیسیا تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا این مسیر را بازسازی کرده و مسیر را برای حرکت قطارهای دیگر باز کنند.
وی همچنین خاطر نشان کرد که مقامات شهر گالیسیا نیز در حال انجام  تحقیقات در رابطه با علت حادث شدن این اتفاق هستند.
راخوی ساعاتی پیش در محل حادثه حاضر شد و با بازماندگان قربانیان همدردی کرد.
مطابق با نتایج تحقیقات صورت گرفته تا بدین ساعت سرعت این قطار که می بایست 80 کیلومتر می بوده 190 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.
فرماندار این منطقه اطمینان داده است که تمامی نیروهای امدادرسانی و پلیس تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا تمامی 204 نفری را که در این قطار بوده‌اند به بیرون از قطار انتقال دهند.
۷ روز عزای عمومی در گالیسیا 
فرماندار شهر گالیسیا در اسپانیا به علت مرگ ۷۸ تن از شهروندان اسپانیایی که طی خارج شدن قطار از مسیر خود جان خود را از دست داده‌اند ۷ روز عزای عمومی اعلام کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان«آ.ب.ث»؛ آلبرتو نونیز فئیخو، فرمانده شهر گالیسیا ساعاتی پیش به نشانه احترام به 78 شهروند اسپانیایی که طی خارج شدن قطار از ریل جان خود را از دست داده‌اند 7 روز عزای عمومی اعلام کرد.
فئیخو در خصوص حادث شدن این سانحه گفت: امروز غمگین‌ترین و بدترین روز در تاریح گالیسیا به شمار می‌رود. ما همگان از دیدن چنین حادثه‌ای به شدت رنج کشیدیم.
وی همچنین از تمامی افرادی که برای نجات مجروحان وهمچنین انتقال قربانیان کمک کرده‌اند تشکر کرد.
او در ادامه افزود: ما می دانیم که هیچ چیزی وجو ندارد که تسلی خاطر بازماندگان قربانیان باشد اما تنها از آن‌ها می خواهیم تا تسلیت و دلجویی صمیمانه ما را بپذیرند.
روز چهارشنبه قطاری که حامل بیش از 200 مسافر بوده است به علت سرعت غیر مجاز از ریل خارج شده و تا به این ساعت  این سانحه 78 کشته و 142 زخمی برجای گذاشته است.
ماریانو راخوی، نخست وزیر این کشور نیز ساعاتی یش از محل حادثه دیدار کرد.

0 comments:

Post a Comment