• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 21, 2013

ایران مخالف ازسرگیری مذاکرات اسرائیل و فلسطین است

Posted by UNITY4IRAN On 5:17 PM No comments

رادیو فرانسه: عباس عراقچی، سخنگوی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران، امروز مخالفت این کشور را با ازسرگیری مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطینیان اعلام کرد و افزود که اسرائیل هرگز حاضر به خروج از سرزمین های اشغالی نخواهد بود.
عباس عراقچی در ادامۀ این استدلال افزود که اسرائیل ماهیتاً بر جنگ طلبی و اشغالگری بنا شده و در نتیجه قابلیت انجام مذاکرات صلح را ندارد. سخنگوی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران سپس مدعی شد که در طرح ازسرگیری گفتگوها میان اسرائیل و فلسطین مسئلۀ موقعیت حقوقی بیت المقدس و بازگشت آوارگان فلسطینی به موطن شان مسکوت مانده است.
او همچنین گفت که تجارب گذشته نشان می دهد که اسرائیل حاضر نیست که بهای صلح را بپردازد. عباس عراقچی در سخنانش با تکرار موضع رسمی جمهوری اسلامی خواستار انحلال دولت اسرائیل شد.
علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی ایران نیز، در آغاز جلسۀ علنی امروز مجلس از اقدامات مشکوک در طراحی گفتگوهای جدید میان اسرائیل و فلسطین سخن گفت و از این گفتگوها به عنوان "طرح سازش" یاد کرد که به تعبیر علی لاریجانی از سوی "دلالان بین المللی" طراحی شده بی آنکه در آن به توقف شهرک سازی های یهودی در سرزمین های فلسطینی اشاره ای بشود.
در پایان ششمین سفرش به منطقه، جان کری وزیر امور خارجۀ آمریکا جمعه گذشته اعلام کرد که اسرائیل و فلسطینیان بر سر ازسرگیری گفتگوها با یکدیگر به توافق رسیدند و قرار است نمایندگان دو طرف در روزهای آینده بر سر چگونگی انجام این گفتگوها و دستور کارشان با یکدیگر دیدار و تبادل نظر کنند.
به غیر از جمهوری اسلامی ایران سازمان حماس نیز که کنترل نوار غزه را در دست دارد با ازسرگیری گفتگوها میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین مخالفت کرده است.

0 comments:

Post a Comment