• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 27, 2013

احمدی‌مقدم: رهبر جمهوری اسلامی در ماجرای کهریزک با استعفایم موافقت نکرد

Posted by UNITY4IRAN On 1:54 PM No comments

رادیو آلمان: اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، گفت که پس از ماجرای کهریزک استعفا داده اما علی خامنه‌ای با استعفای او موافقت نکرده است. او همچنین گفت: «بالا رفتن از دیوار مردم برای جمع‌آوری ماهواره باعث تخفیف ناجا می‌شود.»
اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، در یک برنامه تلویزیونی که شامگاه جمعه (۴ مرداد / ۲۶ ژوئیه) از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد گفت که در رابطه با ماجرای کهریزک به درخواست برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استعفا داده بود اما علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، با این استعفا مخالفت کرد.
او در این برنامه تلویزیونی درباره نامه‌ای که به رهبر جمهوری اسلامی نوشته، گفت: «نوشته بودم در هر صورت اگر جنابعالی صلاح بدانید در این حوادث اخیر بنده مسئولیت هر آن‌چه که اتفاق افتاده، اعم از اینکه ناجا کرده یا نکرده را می‌پذیرم، شما من را برکنار کنید تا قائله بخوابد. در این نامه نوشتم که مطمئن باشید بنده هرگز از جنابعالی دلگیر نخواهم شد. من گفتم مرا برکنار کنید و ایشان نپذیرفتند.»
پس از حوادث انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، برخی از بازداشت‌شدگان در بازداشتگاه کهریزک کشته شدند. جمهوری اسلامی مرگ حداقل سه نفر، محسن روح‌الامینی، امیر جوادی‌فر و محمد کامرانی را در این بازداشتگاه تایید کرده است.
احمدی‌مقدم: عملیات «راپل» باعث تخفیف ناجا می‌شود
فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به کسانی اشاره کرد که به زعم او "خیلی تند می‌روند". او گفت: «آیا اینکه یک نفر برای امر به معروف اقدام کرده و درگیری به وجود آمده مساله ملی است؟»
اشاره فرمانده نیروی انتظامی به ماجرای کتک خوردن "زن محجبه که درباره حجاب امر به معروف کرد"، در روزهای اخیر است. برخی نمایندگان خواستار پی‌گیری ماجرا شدند اما فرمانده ناجا از مردم خواست که در "امر به معروف"، برخورد انتظامی نکنند.
پیش‌تر خبرگزاری "فارس" در گزارشی نوشته بود که در میدان پونک تهران یک زن "محجبه" که در مورد "بدحجابی"، به زنی دیگر "امر به‌معروف" کرده است، با واکنش طرف مقابل روبه‌رو شده و از دست او "کتک" خورده است.
اسماعیل احمدی مقدم در این برنامه تلویزیونی همچنین به موضوع جمع‌آوری ماهواره‌ها پرداخت و گفت: «ما به نیروهای‌مان گفته‌ایم نباید وارد واحدهای مسکونی شوند. این‌ها هم دست ما را خوانده‌اند و ماهواره را روی بالکن خانه پیچ می‌کنند. ما هم در این مورد محدودیت داریم. جمع کردن به شکل نردبانی و راپل هم نظر مسئولین نظام بود که یک مقدار باعث تخفیف نیروهای ناجا می‌شود و کار خوبی نیست.»
در فیلم‌های منتشر شده از "عملیات راپل"، نیروهای پلیس سیاه‌پوش و نقابدار همراه با طناب از دیوار ساختمان‌‌ها بالا رفته و اقدام به جمع‌آوری ماهواره‌ها از پشت بام منازل می‌کنند.
سال‌هاست که در ایران بحث درباره عملی نبودن برخورد فیزیکی با دارندگان ماهواره بین مقامات ایران در جریان است اما این بحث نتیجه‌ای در پی نداشته است.

0 comments:

Post a Comment