• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 11, 2013

وثیقه ۵۰ میلیونی بهزاد مهرانی، فعال سیاسی ضبط شده است

Posted by UNITY4IRAN On 9:55 AM No comments

کمیته گزارشگران حقوق بشر: به درخواست مراجع قضایی جمهوری اسلامی مبنی بر تخلیه منزل مسکونی وثیقه‌گذار بهزاد مهرانی فعال سیاسی و عضو گروه دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال جهت فروش و مزایده، در تاریخ ۳۱ مرداد سال گذشته با قسطی شدن وثیقه موافقت شده است.
بهزاد مهرانی در گفتگو با کمیته گزارشگران حقوق بشر ضمن اعلام این خبر افزود، هم اکنون ده ماه است که ماهیانه یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان از سوی خانواده این فعال سیاسی پرداخت می‌شود. این در حالیست که در ابتدا نیز ده میلیون و پانصدهزار تومان از خانواده این فعال جهت عدم فروش ملک مورد وثیقه به حساب سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، خزانه داری کل، پرداخت شده است.
این فعال سیاسی در مورد دلیل عدم اطلاع رسانی و انتشار این خبر در ده ماه اخیر به کمیته گزارشگران گفت: پیش از این به خانواده‌ام در مورد عدم خبررسانی و ایجاد سر و صدا در مورد وثیقه تذکر داده بودند و من هم به خاطر رعایت خانواده‌ام در ایران تا کنون اطلاع‌رسانی نکردم و از طرفی فکر کردم شاید بدون خبر رسانی بتوان لااقل مبلغ قسط ماهیانه که واقعن پرداختش برای خانواده‌ام سخت و غیر ممکن است را کم کرد.
بهزاد مهرانی در ۱۲ اسفندماه ۱۳۸۸ در کرج بازداشت شد و مدت ۴۵ روز در سلول انفرادی در زندان رجایی شهر سپری کرد و سرانجام در تاریخ به قید وثیقه ۵۰ میلیونی آزاد شد. او در دادگاه انقلاب کرج شعبه یک به اتهام عضویت در گروه‌های معاند و اقدام علیه امنیت کشور به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. پس از آزادی نیز مورد تهدید سپاه پاسداران قرار گرفت که مجبور به ترک کشور شد و هم اکنون در امریکا به سر می‌برد.

0 comments:

Post a Comment