• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 11, 2013

کشته و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ عراقی در دومین روز ماه رمضان

Posted by UNITY4IRAN On 6:51 PM No comments

منابع خبری عراق از وقوع بیش از ۱۵ انفجار در مناطق مختلف این کشور و کشته و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر در دومین روز ماه مبارک رمضان خبر دادند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، منابع امنیتی عراق لحظاتی پیش خبر دادند که تروریست ها چندین منطقه مختلف این کشور در دومین روز ماه مبارک رمضان را منفجر کردند.
خبرگزاری فرانسه گزارش داد که بر اثر این انفجار 14 نفر از نیروهای امنیتی عراق در شمال غرب این کشور کشته شدند.
در همین حال، شبکه المیادین نیز از کشته شدن 11 نفر از نیروهای ارتش و پلیس بر اثر انفجار بمب کناره جاده ای در مسیر مواصلاتی دو شهر حدیثه و بیجی، واقع در شمال الانبار خبر داد.
همزمان منابع امنیتی عراق نیز گزارش دادند که یک عامل انتحاری خود را در جمع عزاداران حاضر در یک مراسم عزاداری در منطقه نظامی منطقه المقدادیه، واقع در استان دیاله عراق منفجر کرد که به دنبال آن 20 نفر کشته و زخمی شدند.
در حمله مسلحانه افراد ناشناس به نقطه ایست و بازرسی ارتش و پلیس در نزدیکی منطقه الحقلانیه در غرب الانبار نیز چهار نظامی کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.
منابع امنیتی عراق همچنین از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مسیر مواصلاتی اربیل به کرکوک خبر دادند که در نتیجه آن سه نفر زخمی شدند.
شماری از افراد مسلح نیز به منطقه السکران وابسته به منطقه حدیثه استان الانبار حمله کردند. این حمله مسلحانه به کشته شدن چهار نیروی پلیس انجامید.
از سوی دیگر، سه پلیس نیز در انفجار انتحاری مرکز بازرسی استان رمادی کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.
سه عامل انتحاری نیز ساعتی پیش خود را در نزدیکی مقر پلیس در شهر فلوجه منفجر کردند که به دنبال آن چندین نفر کشته و زخمی شدند.
صبح امروز(پنجشنبه) نیز 32 نفر در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در کرکوک زخمی شدند.
این انفجارها در حالی صورت می گیرد که منابع امنیتی عراق از نفوذ گروهی از مخالفان سوری به خاک عراق برای انجام اقدامات تروریستی در این کشور در ایام ماه رمضان خبر دادند.
یک منبع امنیتی استان صلاح الدین عراق اعلام کرد که گروهی از اعضای شورشیان سوری وارد اراضی عراق شدند.
به گفته این منبع امنیتی عراقی، مخالفان مسلح سوری برای انجام اقدامات تروریستی در عراق در ایام ماه رمضان به خاک این کشور نفوذ کردند.

0 comments:

Post a Comment