• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 14, 2013

اولاند در روز جشن ملی فرانسه «هو» شد

Posted by UNITY4IRAN On 12:56 PM No comments

مخالفان قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان در فرانسه، رئیس‌جمهور این کشور را ‌در هنگام حضور در مراسم جشن روز ملی «هو» کردند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ معترضین به قانونی شدن ازدواج همجنس‌گرایان صبح امروز(یکشنبه) خود را به اطراف رژه نظامی در مراسم روز ملی این کشور رسانند و به هنگام حضور فرانسوا اولاند، رئیس جمهور این کشور وی را هو کردند.
اولاند که در عقب خودروی نظامی به حالت ایستاده از رژه نظامیان در خیابان معروف شانزلیزه سان می دید با صدای هو و سوت معترضان مواجه شد.
جنبش «تظاهرات برای همه» از هفته پیش با انتشار بیانیه ای از طرفدارن خود دعوت کرده بود در اطراف این مراسم سالانه تجمع کنند و نسبت به سیاست‌های دولت سوسیالیت فرانسه اعتراض کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، تعدادی از این افراد صبح امروز و  قبل از شروع این مراسم توسط پلیس مورد تفتیش قرار گرفته‌اند. یکی از این معترضان می گوید:« ما حق نداریم که موافق نباشیم؟ ما مجبور به تشویق‌کردن این مراسم نیستیم.»
همچنین تعدادی از این افراد پرچم این جنبش را بر بالای سازه کاخ نصرت خیابان شانزلیزه مستقر کرده بودند. برخی دیگر نیز با حمل پرچم  و پلاکاردهایی که در آن به قانون جدید این کشور اعتراض کرده بودند‌در اطراف این خیابان دست به تجمع زدند.
پارلمان فرانسه روز سه‌شنبه (20 فروردین، 9 آوریل) با 179 رای موافق در برابر 157 رای مخالف اولین ماده از لایحه‌ای که ازدواج دو هم جنس را قانونی میشمارد، تصویب کرد.
فرانسوا اولاند در حالی در دومین جشن ملی فرانسه از رژه نیروهای مسلح سان می‌بیند که محبوبیت وی در پایین‌ترین حد و فرانسه در آستانه سقوط در بحران اقتصادی است.

0 comments:

Post a Comment