• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, July 29, 2013

سقوط "خالدیه" به دست نیروهای وفادار به بشار اسد

Posted by UNITY4IRAN On 4:04 PM No comments

رادیو فرانسه: محله کلیدی "خالدیه" در حمص، به دست نیروهای دولتی سوریه سقوط کرد.
خبر گزاری رسمی سوریه "سانا"، که این خبر را امروز (دوشنبه) منتشرکرد همچنین اعلام کرد که با سقوط این محله، نیروهای دولتی با سهولت بیشتری میتوانند کنترل کامل شهر حمص را در دست گیرند.
سقوط "خالدیه" به عنوان نماد مقاومت شورشیان دراین شهر، پس از سقوط شهر "القصیر"، دومین پیروزی نیروهای دولتی بر مخالفان طی دو ماهه گذشته محسوب می گردد.
مخالفان از سپتامبر سال ٢٠١١ محله بزرگ و استراتژیک خالدیه در مرکز شهر حمص را در کنترل خود داشتند. تمامی راه‌های ارتباطی در شهر حمص از این محله کلیدی می گذرد و به آن وابسته می باشد. کنترل خالدیه به منزله کنترل شهر حمص می باشد.
همانند سقوط القصیر، تسخیر دوباره خالدیه به دنبال بمباران شدید توپخانه و نیروی هوایی سوریه و با کمک شبه نظامیان حزب‌الله لبنان انجام شده است.
مخالفان تأیید کردند که نیروهای رژیم بشار اسد، ٩٠ در صد محله خالدیه را تحت کنترل دارند؛ پس از بمباران‌های گسترده در این محله، اهالی غیرنظامی محله را ترک کرده بودند. دیده بان حقوق بشر سوریه نزدیک به مواضع مخالفان اعلام کرد که رژیم بشار یک منطقه کاملاً تخریب شده و خالی از انسان را تسخیر کرده است. مخالفان همچنین اعلام کردند که هرچند خادلیه سقوط کرده است اما شهر حمص هنوز سقوط نکرده است.
نیروهای دولتی اعلام کردند که با سقوط خالدیه، فقط چند منطقه مقاومت در شهر قدیمی حمص در برابر آنها قرار دارند که بزودی همه آنها را تصرف خواهند کرد.
کنترل کامل شهر حمص، به رژیم سوریه امکان میدهد تا امنیت راه دمشق به سواحل مدیترانه را که ازشهر حمص می‌گذرد تأمین نماید.

0 comments:

Post a Comment