• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 12, 2013

وجود گانگسترهای غیرانسانی دارو/توقف تولید و پخش محصول کرم حلزون

Posted by UNITY4IRAN On 11:13 AM No comments

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به سودجویی گانگسترهای غیر انسانی داروی در زمان نیاز مردم به دارو از تشکیل تیم‌های بازرسی دو وزارتخانه بهداشت و دادگستری خبر داد و گفت: محصول کرم حلزون مجوز تولید و پخش ندارد و عرضه آن در کشور متوقف شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عباس حاجی آخوندی در حاشیه مراسم ضیافت افطار محفل انس امدادگران دفاع مقدس بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به به سودجویی گانگسترهای غیر انسانی داروی در زمان نیاز مردم به دارو از تشکیل تیم‌های بازرسی دو وزارتخانه بهداشت و دادگستری خبر داد و اظهارداشت: در تمام دنیا گانگسترهای غیر انسانی و غیر اجتماعی هستند که همیشه می‌خواهند فعالیت غیر قانونی انجام دهند و این افراد به خصوص اکنون که مردم مشکلاتی در تهیه دارو دارند، به دنبال سودجویی از نیاز مردم هستند.
وی افزود: داروخانه‌های کشور جزئی از شبکه وزارت بهداشت هستند و تخلفی از این نظر ندارند اما همیشه افراد و گروه‌هایی در کمین هستند و سعی می‌کنند به طریقی دارو را از شبکه رسمی جدا کنند و وقتی مردم گرفتار هستند از طرق قاچاق به نیازمندان با قیمت بالاتر بفروشند.
حاجی آخوندی تصریح کرد: برای رفع این مشکل با امضای تفاهمنامه ای بین وزیر بهداشت و وزیر دادگستری به زودی تیم‌های بازرسی مشترک این دو وزارتخانه تشکیل می‌شوند و وزارت بهداشت ساختمان این تیم بازرسی را در اختیار  وزارت دادگستری قرار می دهد.
وی اظهارداشت: با فعالیت این تیم‌ها و به کمک ضابطان قضایی و بسیجیان و تلاش بیشتر قوه قضاییه و وزارت بهداشت به زودی بساط این سوداگران جمع می‌شود البته موضوع قاچاق دارو فقط مختص ایران و این مقطع خاص نیست و همیشه وجود دارد با این حال آن را به کمترین حد ممکن می‌رسانیم.
رئیس سازمان غذا و داور درباره آخرین وضعیت تولید و عرضه محصول کرم حلزون، بیان داشت: محصول کرم حلزون از حدود دو ماه پیش بعد از استقرار تیم جدید در سازمان غذا و دارو مجدداً بررسی شد و مشخص شد که این محصول هیچ مجوزی برای تولید در کشور نداشته و حتی مستندات خط تولید و مواد مصرفی آن نیز وجود ندارد.
محصول کرم حلزون مجوز تولید و پخش ندارد
وی تصریح کرد: بلافاصله دانشگاه علوم پزشکی البرز در جریان این موضوع قرار گرفت. چون بالاخره یک محصول که به نام محصول داخلی می خواهد وارد بازار شود باید خط تولید و مواد سازنده آن قابل مشاهده و معلوم باشد و پخش آن هم باید از مجرای قانونی انجام شود که در مورد کرم حلزون هیچ یک از این موارد انجام نشده است.
رئیس سازمان غذا و دارو افزود: هر محصول بهداشتی که در کشور تولید می‌شود باید از وزارت بهداشت پروانه تولید داشته باشد. در صورتی که بررسی ما نشان می‌دهد شرکت مدعی تولید کرم حلزون برای برند دیگری مجوز گرفته است و دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز به برند کرم حلزون مجوزی نداده است.
حاجی آخوندی بیان داشت: پخش این محصول نیز به صورت تلفنی و تحویل در منزل بوده که غیر قانونی است و خارج از شبکه رسمی توزیع دارو و مواد آرایشی و بهداشتی و در واقع با حذف داروساز و شبکه عرضه رسمی مبادرت به تحویل این محصول می‌کرده اند که عملاً خلاف است زیرا هر فعالیت اقتصادی حتی در حوزه سلامت نیز باید مشمول نظارت سازمان امور مالیاتی باشد و این شرکت در واقع با این روند غیر قانونی از مالیات نیز فرار کرده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این یافته‌ها محصول کرم حلزون مجوز تولید و پخش ندارد و تولید و پخش آن در کشور متوقف شده است، به سازمان صدا و سیما نیز نامه نوشتیم که هر چه زودتر تبلیغات این محصول غیرقانونی را متوقف کند.

0 comments:

Post a Comment