• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 17, 2013

پارلمان بریتانیا به ازدواج همجنس‌گرایان رأی داد

Posted by UNITY4IRAN On 7:32 PM No comments

رادیو آلمان: مجلس عوام بریتانیا لایحه ازدواج همجنس‌گرایان را با اکثریت آرا تصویب کرد. زوج‌های همجنس‌گرا در انگلیس و ولز می‌توانند از سال ۲۰۱۴ به بعد به طور قانونی و رسمی با یکدیگر ازدواج کنند.
ازدواج همجنس‌گرایان در انگلستان و ولز با رأی مثبت مجلس عوام بریتانیا در لندن در شامگاه سه‌شنبه (۱۶ ژوئیه/ ۲۵ تیر) قانونی شد. لایحه یادشده قرار است در هفته جاری به صورت رسمی به امضای ملکه بریتانیا برسد.
مجلس اعلای بریتانیا پیش از این خواستار اعمال تغییراتی کوچک در این لایحه شده بود که روز سه‌شنبه با موافقت مجلس عوام روبرو شد. بر اساس این لایحه، در صورت کسب موافقت نهادهای مذهبی، مانند کلیساها، ازدواج همجنس‌گرایان از این پس در این نهادها نیز می‌تواند صورت پذیرد. کلیسای کاتولیک و انگلیکن قانون جدید را رد کرده‌اند.
حمایت حزب کارگر و دموکرات ـ لیبرال‌ها
لایحه ازدواج همجنس‌گرایان از حمایت دموکرات ـ لیبرال‌ها که شریک دیوید کامرون، نخست‌وزیر در دولت ائتلافی بریتانیا هستند، برخوردار است.
اکثریت محافظه‌کاران با این لایحه مخالفت‌ کرده‌اند، اما دیوید کامرون حامی لایحه است.
وزیر فرهنگ بریتانیا که خود از محافظه‌کاران است در جلسه ‌دوساعته‌ی پارلمان اعضای حزب خود را به آرامش فراخواند و گفت که با این لایحه ازدواج سنتی به خطر نخواهد افتاد. او خاطرنشان ساخت که این لایحه تنها به خاطر نام خود به ازدواج مربوط می‌شود، اما در حقیقت تأییدی بر "آزادی و احترام" است.
در همین حال اکثریت مردم بریتانیا در نظرسنجی‌های انجام‌شده از ازدواج همجنس‌گرایان پشتیبانی کرده‌اند. حزب مخالف کارگر نیز به شدت از لایحه حمایت کرده است.
از سال ۲۰۰۵ میلادی به بعد "پیوند مدنی" در بریتانیا ممکن شده است. متقاضیان می‌توانند با ثبت پیوند خود، از دولت امتیازهای مربوط به خانواده‌های معمولی را دریافت کنند. اما گرو‌ه‌های حامی حقوق همجنس‌گرایان به این امر اعتراض کرده و گفته‌اند، این کار باعث می‌شود که جامعه به همجنس‌گرایان نگاهی تحقیرآمیز داشته باشد.
قانون ازدواج همجنس‌گرایان در حال حاضر در اسکاتلند و ایرلند شمالی اعتبار ندارد و این دو کشور تابع بریتانیا، از قوانین خود پیروی می‌کنند.

0 comments:

Post a Comment