• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 24, 2013

دیدار فرانسوا هولاند با رئیس اپوزیسون سوریه و کمک های تسلیحاتی

Posted by UNITY4IRAN On 2:34 PM No comments

رادیو فرانسه: رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوریه بعداز ظهر امروز با فرانسوا هولاند رئیس جمهوری فرانسه دیدار و گفتگو می کند. کمک تسلیحاتی به ارتش آزاد سوریه و حمایت کامل سیاسی فرانسه از ائتلاف ملی مخالفان سوریه در قلب گفتگوهای امروز بین فرانسوا هولاند و احمد جربا قرار دارند.
رئیس تازه ائتلاف مخالفان سوریه، برای شرکت در نشست شورای امنیت که به بررسی برگزاری نشست "ژنو 2" اختصاص یافته، روز جمعه به نیویورک خواهد رفت.
احمد جربا رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوریه روز گذشته به همراه سلیم ادریس، فرمانده ارتش آزاد سوریه ودر رأس هیاتی وارد پاریس شد.
احمد جربا دیروز پس از شرکت در کمیسیون امور خارجه مجلس نمایندگان فرانسه به خبرنگاران گفت: " هدف از سفر به فرانسه و ملاقات با مسئولین این کشور در خواست حمایت کامل سیاسی و دیپلماتیک فرانسه، کمک های انسان دوستانه فوری و کمک نظامی و تسلیحاتی به ائتلاف ملی مخالفان سوریه می باشد."
احمد جربا به خبر نگاران گفت که اپوزیسیون سوریه به اجماع کامل رسیده و شکافی بین اعضای آن نیست.
او همچنین گفت که کابینه جدید موقت، ظرف یک ماه آینده تشکیل خواهد شد. احمد جربا تأکید کرد که دولت جدید ائتلاف ملی مخالفان سوریه باید در داخل سوریه و در سرزمین های آزاد شده کار خود را آغاز کند.
در همین حال، ژنرال سلیم ادریس فرمانده ارتش آزاد سوریه به کشورهای غربی اطمینان داد که در صورت ارسال تسلیحات برای مخالفان سوریه، این تسلیجات تحت هیچ شرایطی به دست نیروهای افراطی فعال در سوریه نخواهد افتاد.
یاد آور میشویم که فرانسه تاکنون از کمک تسلیحاتی به مخالفان سوری به این دلیل که این سلاح‌ها میتوانند به دست گروه‌های "تندرو" مانند "النصره" و گروه های جهادی وابسته به سازمان القاعده بیافتند، خودداری کرده است.
در همین راستا، احمد جربا رئیس جدید ائتلاف ملی مخالفان سوریه نیز به سهم خود تلاش کرد که فرانسویان و دیگر کشورهای غربی را متقاعد کند که ساختار کنونی ائتلاف ملی مخالفان سوریه تمامی گرایش های مردمی، از جمله گرایش های لائیک در سوریه نمایندگی می کند و گرایش های لائیک و مستقل در این ائتلاف وزن بسیار با اهمیتی دارند.
رهبران ائتلاف ملی مخالفان سوریه پس از فرانسه برای نشست روز جمعه شورای امنیت سازمان ملل عازم نیویورک خواهند شد.
15 کشور عضو شورای امنیت از جمله روسیه و چین، روز جمعه در نشست این شورا با هیات ائتلاف ملی مخالفان سوریه دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.
این نشست غیررسمی شورای امنیت این فرصت و فضا را آماده میکند تا کشورهای عضو شورای امنیت به دور از دیدگاه‌های تشریفاتی و رسمی خود با نمایندگان مخالفان سوری در رابطه با مسائل اساسی درگیری سوریه بحث و تبادل نظر کنند.
پایان دادن به خشونت‌ها، آمادگی برای برگزاری نشست "ژنو 2"، ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه، مسائل آوارگان سوری از جمله مواردی است که در این نشست غیررسمی شورای امنیت در باره آن بحث و گفتگو خواهد شد.

0 comments:

Post a Comment