• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 23, 2013

یوسف قرضاوی فتوای قتل قیام‌کنندگان علیه مرسی را صادر کرد

Posted by UNITY4IRAN On 8:22 PM No comments

رئیس اتحادیه علمای جهان اسلام ادعا کرد که با استناد به احادیث نبوی و آیات قرآنی درباره حاکم شرع، محمد مرسی رئیس‌جمهور قانونی مردم مصر بوده و باید با کسانی که علیه وی قیام کند، جنگید.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه النشره، یوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه علمای جهان اسلام تاکید کرد که محمد مرسی رئیس جمهور منتخب و قانونی مردم مصر است و باید با کسانی که علیه وی تظاهرات کردند، جنگید.
قرضاوی گفت: با استناد به احادیث نبوی و برخی آیات قرآنی درباره حاکم شرع، مرسی رئیس جمهور قانونی است و باید با افرادی که علیه وی قیام کردند، مبارزه کرد.
مفتی مصری الاصل ساکن قطر در فتوای خود اسامی قیام کنندگان علیه مرسی را ذکر نکرده است اما از این فتوا می توان دریافت که مقصود وی، عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر و مسئولان بلندپایه وزارت دفاع این کشور هستند که در عزل مرسی نقش بسزایی ایفا کردند.
محمد مرسی در پی تظاهرات گسترده 30 ژوئن علیه دولت اخوان المسلمین و پس از صدور بیانیه ارتش مصر به ریاست عبدالفتاح السیسی که به خلع مرسی منجر شده است، برکنار شد.
تظاهرات طرفداران مرسی در پی صدور این بیانیه و خلع مرسی همچنان ادامه دارد و خواستار بازگشت مرسی به ریاست جمهوری هستند این در حالی است که دولت موقت و کابینه جدید مصر تشکیل و فعالیت خود تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مجدد را آغاز کرد.
درگیری مخالفان و موافقان مرسی و نیروهای امنیتی این کشور پس از عزل مرسی تاکنون صدها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

تلفات درگیری‌های روز دوشنبه به ۱۲ کشته افزایش یافت 
منابع پزشکی مصر از افزایش تلفات درگیری‌های روز دوشنبه مخالفان و طرفداران مرسی در مناطق مختلف مصر به ۱۲ کشته خبر دادند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری "الاهرام نت"، خالد الخطیب، رئیس اداره مرکزی وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که درگیری های روز دوشنبه مخالفان و موافقان محمد مرسی تاکنون 12 کشته و 86 زخمی بر جای گذاشت.
خالد الخطیب گفت: تعداد کشته ها تا عصر روز سه شنبه به 9 نفر رسیده بود اما سه زخمی دیگر نیز به دلیل شدت جراحات وارده به تعداد کشته ها اضافه شدند که مجموعا تاکنون 12 نفر قربانی درگیری های دیروز شدند.
وی در ادامه افزود: درگیری های روز دوشنبه در میدان التحریر و شهر قلیوب به کشته شدن سه نفر و زخمی شدن 44 نفر دیگر منجر شده بود اما درگیری های که در نیمه شب دوشنبه یعنی بامداد سه شنبه در میدان النهضه و اطراف دانشگاه القاهره صورت گرفته بود، 9 کشته و 33 زخمی بر جای گذاشت.
گفتنی است در درگیری‌های روز گذشته شهرهای قاهره و جیزه هواداران و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر به شدت با هم درگیر شدند و این درگیری ها تلفات و خسارات زیادی را برجای گذاشته است.

0 comments:

Post a Comment