• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 25, 2013

دولت سوریه آمریکا را در برخورد با مسایل این کشور به ریاکاری متهم کرد

Posted by UNITY4IRAN On 8:22 PM No comments

رادیو فرانسه: بیانیه دولت سوریه، آمریکا را متهم کرده است که "تروریست ها" را مسلح می کند و اقدامات خرابکارانه آنها را در تخریب زیر بنای کشور مورد حمایت قرار می دهد.
یک مقام مسئول وزارت خارجه سوریه صبح امروز بدلیل آنکه آمریکا مدعی یافتن راه حل سیاسی در این کشور است و همزمان اسلحه در اختیار مخالفان می گذارد، این کشور را به ریاکاری متهم کرد.
بیانیه ای که به همین مناسبت در سوریه منتشر شد تصمیم دولت آمریکا را مبنی بر تحویل اسلحه به کسانی که دولت آنان را "تروریست" می نامد، به این دلیل ریاکارانه نامیده است که آمریکا در عین حال می کوشد به کمک روسیه در کنفرانس ژنو دو، راه حلی سیاسی برای سوریه بیابد.
بیانیه، آمریکا را متهم کرده است که "تروریست ها" را مسلح می کند و اقدامات خرابکارانه آنها را در تخریب زیر بنای کشور مورد حمایت قرار می دهد.
آمریکا که از اواسط ماه ژوئن اعلام کرد که از شورای عالی نظامی شورشیان سوریه حمایت نظامی خواهد کرد، هیچ گاه تا به حال حاضر نشده است به وضوح از ارسال اسلحه به این کشور صحبت کند.
این در حالی است که امروز جان کری وزیر خارجه امریکا در مقر سازمان ملل در نیویورک رهبران تازه انتخاب شده شورای ملی سوریه را ملاقات خواهد کرد. وزارت خارجه آمریکا امروز تاکید کرد که جان کری بر تعهد کشورش بقصد تحکیم اپوزیسیون سوریه پافشاری خواهد کرد.
هیات نمایندگی مخالفان سوریه به رهبری احمد جربا که تا دیروز در فرانسه بودند و امروز وارد نیویورک شدند قرار است روزهای سوم و چهارم ماه اوت در استانبول همایشی داشته باشند تا ترکیب یک حکومت موقت را تعیین کنند. معاون ائتلاف اپوزیسیون سوریه دیروز در پاریس از تشکیل یک دولت موقت به قصد تحکیم صفوف ائتلاف خبر داد. حکومتی که باید در مجامع بین المللی حضور یابد و مشروعیت دولت بشار اسد را تخریب کند.
احمد جربا رهبر ائتلاف امروز اعلام کرد که حکومت موقت تا یکماه دیگر تشکیل خواهد شد. او از وجود یک کمیسیون سیاسی خبر داد که نوزده عضو دارد و اتخاذ تصمیمات سیاسی بعهده اوست.
امروز همچنین دو نماینده سازمان ملل متحد که برای تحقیق برای یافتن آثار سلاح های شیمیائی بمدت 24 ساعت در سوریه بودند از این کشور خارج شدند. آنها در دو روز گذشته با مسئولان سوریه از جمله ولید معلم وزیر خارجه سوریه گفتگو کردند.
در عین حال درگیری ها میان شورشیان و نیرو های نظامی ادامه داشت.
بنا به گزارش ها این درگیری ها در حمص، جرامنا و دیر عذرا با شدت بسیار آغاز شد و تا غروب امروز هنوز به پایان نرسیده است.

0 comments:

Post a Comment