• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 3, 2013

اگر دولت کمک نکند می‌شکنم

Posted by UNITY4IRAN On 11:00 AM No comments

خبرگزاری تسنیم: یک کارشناس صنایع دستی که عمری در این صنعت کار کرده و جوانی‌اش را در این صنعت می‌گوید: اگر دولت کمک نکند می‌شکنم
معصومه پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص مشکلات پیش روی بیمه صنعتگران صنایع دستی اظهار داشت: در مورد بیمه باید بگویم که مابه التفاوت سنوات بیمه بالای 50 سال به ما تعلق نمی‌گیرد، هیچ آدم نمی‌داند دردش را به چه کسی بگوید؟
وی افزود: قبلا مدیرعامل اتحادیه صنایع دستی خراسان رضوی بودم اما دو ماه است که استعفا دادم و الان ساکن کرج هستم، کار پژوهشی کردم، تالیف و استاندارد آموزشی دارم، تا حالا 50 نمایشگاه داشتم، 12 تا نمایشگاه انفرادی برگزار کردم، 20 نمایشگاه خارج از کشور داشتم و 25 مقاله نوشتم که در کتب علمی فرهنگی هنری کار شده است.
پزشکی با بیان اینکه با فرهنگستان هنر قرارداد بستم و هنرمند درجه یک هنری هم هستم ادامه داد: متأسفانه هیچ حمایت مالی نمی شوم و تا کنون با جیب خودم این کارها را انجام داده‌ام، ولی جیب من هم سقفی دارد، تا الان 3 هزار نفر را آموزش دادم ولی هنوز هیچ سازمانی مرا حمایت مالی نکرده است.
این کارشناس صنایع دستی تصریح کرد: اگر الان دست از کار بکشم و در خانه بنشینم، صفر هستم و با زنی که در خانه خانه دار بوده است فرقی ندارم، هیچ پشتوانه‌ای ندارم.
وی اضافه کرد: برای بیمه خیلی دوندگی کردم اما زمانی که مصوبه بیمه آمد سنم 53 سال شد لذا به من گفتند باید 4 میلیون تومان به حساب بریزید و  مابه‌التفاوت را بخرید، در حالی که من اگر این پول را در سپرده ثابت بگذارم برای خودش بعد از 60 سال رقمی می‌شود چرا باید این پول را دولت بخورد؟
پزشکی یادآور شد: اگر می‌خواهند حمایت کنند مابه‌التفاوت من را بدهند تا من هم دلم خوش باشد که عمری برای صنایع دستی کار کردم و خوشحال باشم دولت مرا بیمه کرده است؛ ولی اصلاً از این خبرها نیست، الان هم باید بعد از عمری کاسه گدایی دستم بگیرم و بعد از عمری کار در این حوزه از این افراد کمک بخواهم که فقط بیمه شوم.
این کارشناس صنایع دستی خاطرنشان کرد: نمی‌گویم ندارم این پول را بپردازم، اما این پول هم خودش رقمی می‌شود، من 10 میلیون پس انداز کردم و اگر این مابه‌التفاوت را بپردازم دستم خالی می شود، اگر 4 میلیون بدهم باقیمانده پولم 6 میلیون تومان می شود و من با این 6 میلیون با تورم جامعه نمی توانم بگویم آینده‌ام تامین است، لذا باید دولت کمک کند اگر کمک نکند می‌شکنم.

0 comments:

Post a Comment