• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 3, 2013

ارتش مصر در بیانیه شدید الحنی هشدار داد: آماده است خون خود را نثار مردم مصر نماید

Posted by UNITY4IRAN On 10:21 AM No comments

رادیو فرانسه: در مصربه دنبال تاکید مجدد محمد مُرسی بر مشروعیت قدرت خود به عنوان رئیس جمهوری منتخب، درگیریها میان هوداران اخوان المسلمین و مخالفین نظام اسلامی به اوج تازه ای رسید.
به گزارش منابع خبری بین المللی دراین درگیری ها که طی شب سه شنبه به چهارشنبه روی داد حداقل شانزده نفرجان خود را ازدست دادند.
مخالفین رژیم اخوان المسلمین با بعد ازظهرزور سه شنبه به محمد مُرسی مهلت داده بودند به بهای پیش گیری از نافرمانی مدنی درسراسرکشور از پست خود کناره گیری نموده و به تجدید انتخابات تن در دهد، وی رئیس جمهوری سه شنبه شب بار دیگر با صدور بر مشروعیت انتخابات سال گذشته تاکید کرد و گفت حاضر نیست از قدرت کناره گیری نماید.
این درحالی است که بیش از ده وزیر و سخنگوی کاخ ریاست جمهوری و دولت از پُست خود استعفا کرده اند. وزیر امور خارجه ی مصر از اولین وزرائی بود که از پُست خود کناره گیری کرد.
به دنبال افزایش وخامت اوضاع در قاهره و شهرهای بزرگ کشور ارتش مصر با انتشار یک بیانیه دوم و شدید الحن هشدار داد که حاضر است خود را برای مردم کشورش نثار نماید.
شورای عالی نظامی ارتش در بیانیه خود هشدارمی دهد که برای مقابله با " تروریست ها، افراطیون و دیوانگان " تردیدی به خود راه نخواهد داد.
عبدالفتاح السیسی، وزیردفاع و رئیس شورای نظامی مصردر صفحه شخصی خود بر روی اینترنت نوشته است که: ارتش آماده است با خون خود از مردم مصر حمایت کند.
وی می نویسد: برای ما چیزی افتخارآورتر از این نیست که در جنگ با کسی بمیریم که مردم مصر را تهدید می کند و می ترساند. السیسی اضافه می کند: به خدا سوگند برای مصر و مردم این کشور جانمان را هم می دهیم و از آنها در برابر گروهای تروریستی و تندرو حمایت می کنیم.
به دنبال سخنرانی شب گذشته محمد مُرسی و تاکید بر حفظ قدرت، محمد عبدالعزیز از رهبران جنبش "تمرد "در واکنشی به سخنان رئیس جمهوری گفت که " مرسی دیگر رئیس جمهوری مصر نیست " وی گفت مرسی در این سخنرانی ملت مصر را تهدید کرده است.
محمد عبدالعزیز گفته است: مهلتی که ارتش مصر تعیین کرده است ساعت چهار بعد از ظهر به وقت محلی به پایان می رسد. وی از ملت مصر خواست برای تاکید بر خواست خود به میدان ها بروند.
به گزارش ایسنا، جنبش تمرّد در بیانیه ای که امروز صادر کرد اعلام داشت: ما اظهارات اخیر محمد مُرسی، رئیس جمهوری مصر را تهدیدی علیه مردم مصرمی دانیم.
در بیانیه همچنین بار دیگر از محمد مُرسی خواسته شده است که از قدرت کناره گیری و سرنوشت کشور را به رای مردم به سپارد.
در این بیانیه تاکید شده است: تنها پاسخ به بیانیه رئیس جمهوری، حضور میلیونی مردم طی امروز چهارشنبه در خیابانهاست تا به این وسیله مرسی و رئیس اخوان المسلمین و گروهش صدای مردم مصر را بشنوند که فریاد برآورده اند مشروعیت چیزی است که نه مرسی و نه اخوان المسلمین آن را درک نمی کنند.
به گزارش منابع خبری به دنبال گفتگوی تلفنی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا با همتای مصری خود پیرامون بحران این کشور، وزارت امورخارجه آمریکا نیزاعلام داشت: جان کری رئیس جمهوری در گفتگو با وزیر امورخارجه مصر تاکید کرده است که مقامات مصری باید به خواسته های مردم مصر گوش فرا دهند.

0 comments:

Post a Comment