• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 26, 2013

لغو جشن های محلی سانتیاگود کمپوستلا

Posted by UNITY4IRAN On 10:08 AM No comments

یورونیوز: سانحه مرگبار قطار در اسپانیا و عزای عمومی در این کشور، موجب لغو جشن سانتیاگو دِ کمپوستلا شد.
هیچ آتش بازی، کنسرت یا جشنی حتی برای کودکان برگزار نخواهد شد. برخی از کاسبان از ضرر مالی شکایت دارند اما اغلب، حاضر به صحبت در مقابل دوربین نیستند.
میگوئل که یک غرفه اجاره کرده است می گوید: «من موافقم که همه، کسب و کار خود را تعطیل کنند اما می بینید که رستوران ها و قهوه خانه ها باز هستند. کسب و کاری هم که ما در این بازار داریم مانند دیگران است.»
گردشگران بسیاری در شهر هستند اما به گفته هکتور گومز، صاحب یک رستوران، تعداد آنها نسبت به سالهای گذشته کمتر است. هکتور گومز می گوید: «به ویژه امروز در خیابان ها تعداد مردم بسیار کمتر است. کار کم است… مردم خوشحال نیستند و غمگین اند. حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از یک روز جشن کار کردیم.»
بسیاری از مردم برای جشن مذهبی سن ژاک به شهر سانتاگو د کمپوستلا آمده اند اما در حال حاضر لغو مراسم جشن را بخوبی درک می کنند.
یک گردشگر هلندی می گوید: «مطمئنا بسیار غم انگیز است. ما در میدان در انتظار آتش بازی بودیم. کم کم در مورد این حادثه صحبت شد و لغو مراسم کاملا قابل درک است، همه بسیار آرام بودند.»
گردشگر اسپانیایی دیگری می گوید: «مردم کم کم و با آرامی از اینجا می روند چون به هیچ وجه نمی توانیم جشنی برگزار کنیم. حیف که آتش بازی لغو شد چون تمام سال منتظر آن و آمدن به سانتاگو بودیم، اما چه کار می توان کرد؟»
گردشگران و مردم سانتیاگو دِ کمپوستلا، همه به فکر قربانیان و بستگان آنها هستند.
پس از نخست وزیر، پادشاه اسپانیا به عیادت مجروحان حادثه قطار رفت
خوان کارلوس، پادشاه اسپانیا یک روز پس از حادثه هولناک قطار که روز چهارشنبه جان حداقل ۸۰ نفر را گرفت، از تعدادی از مجروحان این سانحه عیادت کرد.
حداقل ۱۳۰ تن از مجروحان و مصدومان این حادثه بستری شده اند.
پادشاه اسپانیا، روز پنجشنبه، در عیادت از تعدادی از مجروحان سانحه قطار گفت:«مردم اسپانیا در غم از دست دادن عزیزان با بازماندگان آنان همدردند. امیدواریم حال مجروحان به تدریج بهبود یابد. در عین حال به داوطلبان، کادر پزشکی و اهداء کنندگان خون آفرین می گوییم.»
پیش از خوان کارلوس، ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا نیز در سانتیاگو د کومپوستلا، محل حادثه و جایی که قطار از ریل خارج شد، حضور یافت.
دولت وی در اسپانیا سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.
علت حادثه مرگبار قطار در اسپانیا در عصر چهارشنبه، سرعت غیرمجاز قطار بر روی ریلی معمولی، و عدم کارآیی سیستم کنترل سرعت و هشدار دهنده، عنوان می شود.
گفتگوی تلفنی صالحی با وزیر امور خارجه اسپانیا
خبرگزاری تسنیم: وزیر امورخارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای اسپانیایی خود سانحه ریلی در اسپانیا را تسلیت گفت.
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با همتای اسپانیایی خود مرگ حداقل 78 نفر در سانحه ریلی در اسپانیا را تسلیت گفت.
وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی که روز 5 شنبه صورت گرفت مراتب تسلیت ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را به مناسبت وقوع این حادثه دلخراش اعلام و با بازماندگان این سانحه ابراز همدردی کرد.
خوزه مانوئل گارسیا مارگالو وزیر امور خارجه اسپانیا نیز از تماس تلفنی دکتر صالحی و ابراز همدردی ایران تشکر و قدردانی نمود.

0 comments:

Post a Comment