• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 27, 2013

آمارهای متفاوت از کشتار امروز قاهره

Posted by UNITY4IRAN On 10:51 AM No comments

رادیو فرانسه: منابع مختلف، آمارهای متفاوتی درباره تعداد کشته‌شدگان درگیری‌هایی که امروز میان نیروهای امنیتی و اسلامگراهای طرفداران محمد مرسی رییس جمهور برکنار شده این کشور در جریان است، ارائه کرده‌اند.
بر اساس آمار اولیه وزارت بهداشت مصر، در درگیری‌های امروز این کشور میان طرفدار محمد مرسی، و نیروهای امنیتی حدود بیست نفر کشته و 177 نفر زخمی شدند.
این در حالی است که یک روزنامه‌نگار مصری به خبرگزاری فرانسه گفته است که حدود 37 جسد از هواداران محمد مرسی در سردخانه بیمارستان موقتی که اسلامگرایان در یک مسجد واقع در شمال شرقی قاهره، به پا کرده‌اند وجود دارد.
گفته می شود که این افراد در اولین ساعات امروز ، بر اثر شکلیک گلوله واقعی از سوی نیروهای امنیتی کشته شده اند.
هاشم ابراهیم، یکی از پزشکان این بیمارستان گفته که اغلب کسانی که کشته شده‌اند بر اثر اصابت گلوله به سر و سینه‌شان به قتل رسیدند.
برخی خبرنگاران حاضر در محل اعلام کرده‌اند که اجساد دیگری که تعدادشان مشخص نیست، به محل‌های دیگری منتقل شدند.
همچنین منا، خبرگزاری رسمی مصر به نقل از منابع نزدیک به اخوان المسلمین گزارش داده که در درگیری‌های صبح امروز در جاده منتهی به فرودگاه، 75 نفر دیگر کشته و حدود هزار نفر زخمی شدند.
خبرگزاری فرانسه امروز گزارش داد که هنوز منبع مستقلی نتوانسته آمار دقیقی از کشته شدگان ارائه دهد.
پرچم‌های ترکیه، قطر، اسرائیل و آمریکا در مصر به آتش کشیده شد 
هزاران نفر از مخالفان مرسی ساکن استان الغربیه مصر ضمن شرکت در تظاهرات روز جمعه، پرچم ترکیه، قطر، اسرائیل و آمریکا را در اعتراض به دخالت‌های آنها در امور داخلی مصر آتش زدند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار، هزاران نفر از مخالفان مرسی ساکن استان الغربیه مصر امروز پس از نماز جمعه تظاهرات کردند.
مخالفان مرسی در حالی که تصاویر عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر را در دست داشتند اقدام به آتش زدن پرچم‌های ترکیه، قطر، اسرائیل و آمریکا کردند.
مخالفان مرسی با سر دادن شعارهایی محاکمه رهبران اخوان المسلمین و قطع روابط با کشورهای حامی تروریسم و جنبش حماس را خواستار شدند.
گفتنی است که دادستانی مصر امروز دستور بازداشت 15روزه محمد مرسی به‌اتهام جاسوسی و همکاری با جنبش فلسطینی حماس برای انجام اقدامات خصمانه را صادر کرد.
شبکه اسکای نیوز گزارش داد که محمد مرسی به زندان طره جایی که در آن حسنی مبارک و تنی چند از رهبران اخوان المسلمین مصر حضور دارند، منتقل شد.
گفتنی است که تظاهرات مخالفان و موافقان مرسی تاکنون دو کشته و بیش از 50 زخمی به جای گذاشته است.

برکناری مرسی نه کودتا بلکه اراده ملی بود 
رئیس جمهوری موقت مصر ضمن انتقاد شدید از غربی ها که حوادث مصر را کودتای نظامی می دانند از حاضران در میدان رابعه العدویه خواست که این مکان را ترک کنند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه الحیات، عدلی منصور خطاب به کشورهای خارجی که حوادث مصر را کودتا می دانند با اشاره به حضور گسترده مردمی بیان کرد: مصری ها روبروی شما هستند به رسانه های و شبکه های تلویزیونی بنگرید آیا این کودتا بود یا اراده مردمی. هنگامی که مردم سخن می گویند دیگران ساکت بمانند.
رئیس جمهوری موقت مصر بیان کرد: راهزنی و ناامنی‌ها غیر قابل قبول است و هیبت و شکوه دولت باید احیا شود.
عدلی منصور از تحصن کنندگان در میدان رابعه العدویه در قاهره خواست که به منازل خود برگردند و به تحصن خود پایان دهند: "من شخصا تعهد می دهم که احدی تحت پیگرد قرار نگیرد."
رئیس جمهوری موقت مصر گفت: مصری ها دیدگاه خود را بیان کردند و ما باید به دودستگی ها پایان دهیم و حضور مردم نشانه هوشیاری کامل آنهاست.
وی درباره شرایط سینا گفت: تروریسم رو به زوال است و هنگامی که مردم دیدگاه خود را مطرح کردند دیگر احدی حق ندارد حرفی بزند.
عدلی منصور بیان کرد: من رئیس جمهوری همه مردم مصر هستم و نه رئیس گروه یا طیف خاصی من رئیس جمهور حاضران در رابعه العدویه هستم و اختلاف میان ما دینی نیست.
حازم الببلاوی نخست وزیر موقت مصر نیز گفت: حضور مردمی نشان داد که تصمیم گیرنده اصلی مردم هستند و با وجود این مردم جای نگرانی وجود ندارد.
از سوی دیگر محمد البرادعی معاون رئیس جمهوری موقت مصر در امور بین الملل خواستار ریشه کنی خشونت و پایبندی به قانون و قبول دیدگاه دیگری شد.

حمله به دفاتر اخوان المسلمین در لیبی 
معترضان خشمگین در شهر بنغازی در شرق لیبی به دفاتر حزب اخوان المسلمین در این شهر حمله کردند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، بعد از آنکه اعتراضات ناشی از ترورهای سیاسی در شهر بنغازی به خشونت گرایید، معترضان به دفاتر حزب اخوان المسلمین لیبی حمله کردند.
حدود یک صد نفر از جوانان معترض به ساختمان اصلی حزب عدالت و سازندگی که از حمایت  اخوان المسلمین برخوردار است حمله کردند و بعد از وارد کردن صدمات جدی به آن برخی تجهیزات آن را نیز با خود بردند.
اعتراضات در شهر بنغازی بعد از آن آغاز شد که عبدالسلام المصماری یک وکیل لیبیایی به دست افراد ناشناس ترور شد. معترضان گروه اخوان المسلمین را به مشارکت در این ترور متهم می کنند.
در همین حال، در شهر طرابلس نیز صدها نفر در میدان شهدا در قلب پایتخت تجمع کردند و مراتب همبستگی خود را با عنوان «همبستگی با بنغازی» اعلام کردند.

0 comments:

Post a Comment