• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, July 26, 2013

ضرب‌الاجل عبدالله اوجالان به دولت ترکیه

Posted by UNITY4IRAN On 12:47 PM No comments

رهبر زندانی حزب کارگران کردستان تهدید کرده است که اگر دولت ترکیه تا اواسط اکتبر اقدامات جدی برای عمل به توافقات انجام شده اتخاذ نکند، آتش‌بس بین دو طرف شکسته خواهد شد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تودی‌زمان، عبدالله اوجالان رهبر زندانی حزب کارگران کردستان گفته است که اگر دولت ترکیه اقدامی جدی برای عمل به توافقات انجام شده تا 15 اکتبر انجام ندهد، آتش‌بس بین دو طرف شکسته خواهد شد.
صبری اوکی عضو اجرایی اتحادیه جوامع کردی (KCK) که شامل حزب کارگران کردستان نیز می شود گفت: این گروه بیش از این دیگر قصد ندارد منتظر اتخاذ اقداماتی از طرف دولت ترکیه برای حل مناقشه بین دو طرف باشد.
در همین خصوص وی خاطر نشان کرد:« صبر و تحمل ما هم اندازه‌های دارد و ما زمان کمی داریم. ما قبلا اقداماتی زیادی برای رسیدن به توافق انجام داده‌ایم و رهبر ما اخیرا گفته است که اگر آنکارا تا 15 اکتبر اقدامی در این خصوص انجام ندهد، آتش بس شکسته خواهد شد.»
بر اساس توافق انجام گرفته بین دو طرف که شامل سه مرحله است، قرار شده در مرحله اول، ابتدا آتش‌بس برقرار شود و سپس شبه‌نظامیان حزب‌ کارگران کردستان عقب نشینی کنند.دومین مرحله اصلاحات قانون اساسی و بعضی قوانین ترکیه است. سومین مرحله نیز حزب کارگران کردستان باید اسلحه خود را کنار بگذارد.
براساس مرحله اول توافق دو طرف، اخیر حزب کارگران کردستان نیروهای خود را از بعضی مناطق جنوب شرقی ترکیه خارج کرده اما دولت ترکیه هنوز به بند دوم  این توافق عمل نکرده است.

0 comments:

Post a Comment