• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 9, 2013

رئیس جمهوری ونزوئلا از اعطای پناهندگی به ادوارد اسنودن استقبال کرد

Posted by UNITY4IRAN On 1:13 PM No comments

یورونیوز: ادوارد اسنودن، افشاگر اطلاعات محرمانه دولت آمریکا که از دست کم 27 کشور تقاضای پناهندگی کرده و همچنان بلاتکلیف است، روز دوشنبه امیدهایش برای یافتن سرزمینی که به او پناه بدهد قوت گرفت.
دولت ونزوئلا تایید کرده است که تقاضای رسمی ادوارد اسنودن را برای پناهندگی دریافت کرده است. رئیس جمهوری ونزوئلا از این تصمیم آقای اسنودن استقبال کرد و او را دعوت کرد که به ونزوئلا بیاید.
نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا شده می گوید: «آمریکا حاکم جهان نیست و بر کشور ما حکمرانی نمی کند. ما کشوری آزاد و مستقل هستیم و هیچ کس نمی تواند به ما امر و نهی کند. فقط مردم ونزوئلا و دولت مشروعی که توسط مردم انتخاب شده است این اختیار را دارند. من هنوز با ادوارد اسنودن صحبت نکرده ام اما تمایل دارم که با او گفتگو کنم.»
گفته می شود ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در قسمت ترانزیت فرودگاه مسکو مخفی شده است و در انتظار سفر به مقصدی است که پذیرای او باشد.
حدود یک ماه قبل روزنامه بریتانیایی گاردین به کمک اطلاعاتی که آقای اسنودن در اختیارش گذاشته بود، افشا کرد که سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا به طور مخفیانه اطلاعات مربوط به مکالمات تلفنی و فعالیتهای اینترنتی میلیونها نفر را جمع آوری می کرده اند.
گزارشهای منتشر شده بعدی «آژانس امنیت ملی» آمریکا را متهم کردند که با دسترسی به سرورهای شرکتهای بزرگ اینترنتی مثل گوگل و فیس بوک، از شهروندان معمولی جاسوسی کرده است.
دولت آمریکا و این شرکتها چنین اتهامی را رد کرده اند. متهم اصلی در این مورد «آژانس امنیت ملی» آمریکا است. 
در گزارش اولیه روزنامه گاردین دولت آمریکا متهم شده بود که به شرکت تلفنی ورایزون، دستور داده بود اطلاعات مربوط به مکالمات تلفنی از جمله شماره تلفن، زمان و مکان مکالمات میلیونها نفر از مشتریان خود را به آژانس اطلاعاتی کشور بدهد.

0 comments:

Post a Comment