• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 25, 2013

بولیوی عذرخواهی‌ ۴ کشور اروپایی را پذیرفت

Posted by UNITY4IRAN On 8:34 PM No comments

رئیس جمهور بولیوی اعلام کرد که عذرخواهی ۴ کشور اسپانیا، ایتالیا، پرتغال و فرانسه را در خصوص بستن حریم هوایی بر روی هواپیمای وی پذیرفته است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری اسپانیایی زبان«ال کومرسیو»؛ اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی روز چهارشنبه اعلام کرد که عذرخواهی 4 کشور اسپانیا، ایتالیا، پرتغال و فرانسه را در خصوص بستن خطوط هوایی بر روی هواپیمای وی پذیرفته است.
مورالس در خصوص پذیرفتن این عذرخواهی ها گفت: این عذرخواهی ها را  به این علت قبول می کنیم که می خواهیم روابط خود با  دیگر کشورهای منطقه حفظ کنیم و از این طریق بر وحدت و انسجام کشورهای خود بیافزاییم.
رئیس جمهور بولیوی در ادامه افزود: من به هیچ عنوان انسان کینه توزی نیستم. ما افرادی که اعضای جنبش های اجتماعی هستیم و نمی خواهیم همچون افراد کینه توز عمل کنیم.
سه هفته پیش هواپیمای اوو مورالس پس از آنکه از فرودگاه مسکو به سوی بولیوی حرکت می‌کرد پس از آنکه اجازه عبور از خطوط هواپیمایی چند کشور اروپایی را کسب نکرد مجبور به فرود در فرودگاهی در اتریش شد.
پلیس این کشور نیز که گمان کرده بود ادوارد اسنودن، افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا در این هواپیما است این هواپیما را مورد بازرسی قرار داد.
اسنودن که در دو ماهه اخیر تحت پیگردهای شدید مقامات آمریکایی قرار دارد هر از چند گاهی دست به افشاگری های جدیدی می زند.
در چند وقت اخیر اسنادی را در سایت ویکی‌لیکس منتشر کرده است که نشان داده که سازمان سیا تماس‌های تلفنی و اینترنتی کشورهای منطقه آمریکای لاتین را کنترل می‌کرده است.
رهبران این کشورها نیز به تندی از این اقدام انتقاد کرده و خواستار ارائه توضیحاتی مجاب کننده از سوی مقامات آمریکایی شدند.

0 comments:

Post a Comment