• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 16, 2013

حمله لباس شخصی ها به دفتر رئیس سازمان میراث فرهنگی کرمان

Posted by UNITY4IRAN On 12:32 PM No comments

ندای سبز آزادی: عده ای از نیروهای لباس شخصی در اعتراض به توقف ساخت حرم شهید گمنام در حریم ارگ تاریخی شهر انار به سازمان میراث فرهنگی کرمان حمله کردند.
سایت نسیم صبا که از سایتهای حامی نیروهای لباس شخصی در استان کرمان است در خبری "با عنوان جوانان خوش غیرت کرمان خونشان به جوش آمد "گزارش داده که  نیروهای لباس شخصی با به اهتزاز در آوردن پرچم مشکی یا حسین  پس از تجمع در مقابل سازمان میراث فرهنگی  با سردادن شعار الله اکبر وارد دفتر کار مدیر سازمان شدند.
پس از حضور غیرقانونی و بدون هماهنگی این نیروهای لباس شخصی در دفتر رئیس سازمان میراث فرهنگی حسین شمس الدینی مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با آنان به صحبت نشسته است اما این نیروهای لباس شخصی در بین سخنان او با شعار الله اکبر به سخنانش اعتراض کرده اند.
براساس گزارش نیروهای لباس شخصی با بلند شدن صدای اذان تجمع کنندگان شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه را سر دادند و با ترک کردند دفتر کار مدیر کل میراث فرهنگی، در محل نمازخانه میراث فرهنگی نماز ظهر و عضر خود را با جماعت اقامه کردند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی کرمان در گفت و گو با این معترضان گفته است: ما نیز به راه، مرام و ایثارگری شهدا پایبند هستیم، و اینکه ارگ تاریخ انار ثبت شده و در کنارش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تصمیم به احداث بنایی برای مقبره شهید گمنام گرفته این مسئله وجود دارد که شاید بعضی از ساخت و سازها به به ارگ لطمه بزند.
شمس الدینی خاطر نشان کرد: در حال حاضر اسناد بررسی شده اند که ارگ چه زمانی ثبت ملی شده و شهید گمنام چه زمانی در این محل دفن شده است.
وی بیان کرد: باید به گونه ای عمل شود که همم بنای تاریخی ارگ حفظ شود و هم بنایی که برای شهید گمنام احداث می شود
شمس الدینی تصریح کرد: عکس ها و نقشه ها کاملا گرفته شده اند و جلسه گذاشته ایم  که چگونه به نقطه ای برسیم که هر دو بنای معنوی و فرهنگی را داشته باشیم
براساس این گزارش با سر دادن شعار الله اکبر نیز به بعضی اظهاراتش اعتراض  کردند.
با بلند شدن صدای اذان تجمع کنندگان شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه را سر دادند و با ترک کردن دفتر کار مدیر کل میراث فرهنگی، در محل نمازخانه میراث فرهنگی نماز ظهر و عضر خود را با جماعت اقامه کردند.

0 comments:

Post a Comment