• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 30, 2013

نیروهای امنیتی ترکیه ۹ معترض دیگر پارک گزی را دستگیر کردند

Posted by UNITY4IRAN On 11:21 AM No comments

نیروهای واحدهای ضدتروریسم ترکیه با حمله به چندین واحد مسکونی در چند شهر این کشور ۹ نفر از فعالین اعتراضات پارک گزی را بازداشت کردند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از حریت؛ دستکم 9 نفر در عملیات‌های مرتبط با اعتراضات اخیر پارک گزی ترکیه در پنج شهر مختلف دستگیر شدند.
این عملیات‌ها صبح امروز (سه‌شنبه) توسط واحدهای ضدتروریسم نیروهای امنیتی ترکیه در آنکارا، ازمیر، سامسون، مرسین و تونجلی انجام گرفتند.
بنا بر گزارش‌ها تعداد افراد دستگیر شده افزایش خواهد یافت.
در همین حین چهار مظنون آزاد شده و دو نفر دیگر نیز در 30 جولای به اتهام "مخالفت با قانون راهپیمایی‌ها و تظاهرات عمومی" در جریان ترتیب دادن یک مراسم افطار در پارک گزی راهی دادگاه شدند.
ترکیه خواستار ایفای نقش برای برون رفت مصر از وضعیت کنونی است 
رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد، آنکارا خواستار ایفای نقش فعال در تحولات مصر برای خارج شدن این کشور از بحران سیاسی است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه حریت؛ "عبدالله گل" رئیس جمهور ترکیه ضمن اشاره به تشدید تنش های داخلی در مصر، تصریح کرد: ترکیه می خواهد برای برون رفت مصر از بحران سیاسی نقش داشته باشد به طوری که همه احزاب توانایی مشارکت در روند سیاسی مصر را داشته باشند.
رئیس جمهور ترکیه در دیدار با هیات روابط بین الملل شورای کشورهای عربی در شهر استانبول، افزود: وی از دیدار با نمایندگان کشورهای عربی در شرایط حساس کنونی بسیار خوشحال است. این هیات شامل عمر موسی دبیر کل سابق اتحادیه عرب، فؤاد سینیوره نخست وزیر سابق لبنان، ایاد علاوی نخست وزیر سابق عراق و طاهر المصری نخست وزیر سابق اردن بوده است.
در جریان این نشست تازه ترین تحولات مصر و سوریه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. رئیس جمهور ترکیه در این دیدار بر تمایل آنکارا برای ایفای نقش در تحولات مصر با هدف برون رفت این کشور از بحران سیاسی تاکید کرده است.
گل افزود: این مساله خیلی سخت است که از وقوع اتفاقات دیگر مثل کشتار ده ها نفر از طرفداران اخوان المسلمین مصر جلوگیری کرد و بتوان برگزاری راهپیمایی های گروه های رقیب در مصر را کنترل کرد.
وی تاکید کرد: همه گروه های سیاسی در مصر از جمله اخوان المسلمین باید برای بازگرداندن کشور به مسیر دموکراسی تلاش کنند.

0 comments:

Post a Comment