• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 28, 2013

خودسوزی منجر به مرگ یکی دیگر از پیروان یارسان در مقابل مجلس

Posted by UNITY4IRAN On 12:26 PM No comments

یکی دیگر از پیروان یارسان (اهل حق) اینبار در مقابل مجلس شورای اسلامی دست به خودسوزی زد و جان‌سپرد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، درادامه خودسوزی دو نفر از پیروان یارسان در برابر فرمانداری همدان در تاریخ ۱۱ و ۱۵ خردادماه، صبح روز جاری مورخ ۵ مردادماه یک جوان ۲۲ ساله به نام "محمد قنبری" از پیروان یارسان (اهل حق) اهل قزوین، در ادامه اعتراض به بی‌توجهی حکومت به مشکلات پیروان این دین، در برابر مجلس شورای اسلامی خود را به آتش کشید.
نامبرده توسط نیروهای امنیتی مجلس شورای اسلامی علی رغم درصد سوختگی بالا به بیمارستان مطهری تهران انتقال و تحت تدابیر شدید امنیتی و جلوگیری از هرگونه ملاقات و اطلاع رسانی بستری شد.
محمد قنبری که اهل قزوین بود، دقایقی پیش در این بیمارستان جان خود را از دست داد.
در مراسم خاکسپاری دونفر دیگر عدهٔ زیادی از پیروان این اقلیت دینی تهدید کرده بودند که در صورت عدم توجه به خواسته‌هایشان به خودسوزی ادامه خواهند داد.
هم اکنون عده زیادی از هم کیشان محمد قنبری در برابر بیمارستان مطهری تهران تجمع کرده‌اند. و لحظه به لحظه بر تعدادشان افزوده می‌شود.
اعتراض یک نماینده مجلس به هتک حرمت "محمد قنبری" از سوی لاریجانی 
سخنگوی جمعیت ره‌‏پویان انقلاب اسلامی خودسوزی یک نفر مقابل مجلس را حاوی پیامی برای مجلس و دیگر مسؤولان دانست و از موضع‌‏گیری لاریجانی انتقاد کرد.
بنا به گزارش ایلنا، محمد دهقان نماینده چناران و طرقبه در واکنش به سخنان رئیس مجلس در مورد خودسوزی یک نفر در مقابل مجلس در جمع خبرنگاران پارلمانی، گفت: این فرد یکی از اجزای ملت ما بود که به هر دلیلی به بن‌‏بست رسیده و خودش را به آتش کشیده است.
وی با بیان اینکه گویا نمایندگان مجلس برای پیگیری کار او نامه‌‏ای داده بودند، ‌‏افزود: لابد مدیران اجرایی وظیفه خود را انجام نداده‌‏اند چون اگر این کار را می‌‏کردند کار به اینجا کشیده نمی‌‏شد.
این عضو فراکسیون اصولگرایان از اظهارنظرهای مختلف در مورد جانباز بودن یا نبودن این فرد، در رسانه‌‏‌ها یاد کرد و گفت: این فرد چه جانباز باشد و چه نباشد یک انسان بوده است و طبق قانون اساسی باید از تعرض مصون باشد. این فرد به هر دلیلی که خودش را آتش زده قصد داشته با این اقدام خود پیامی به مجلس و بقیه مسؤولان برساند.
دهقان در واکنش به اینکه برخی از مشکل روانی این فرد سخن گفته‌‏اند، خاطرنشان کرد: اگر این فرد واقعاً مشکل روانی داشته پس چرا در خیابان بوده است؟
وی همچنین در واکنش به اینکه لاریجانی از این فرد به عنوان یک «معتاد» یاد کرده بود، گفت: نباید رئیس مجلس از پشت تریبون، حیثیت افراد را اینگونه زیر سؤال می‌‏برد. نباید در مورد فردی که به مجلس پناه آورده و ما نتوانستیم برای اوکاری انجام دهیم اینگونه رفتار کنیم و حیثیت او را زیر سؤال ببریم.
نماینده چناران و طرقبه اظهارات لاریجانی را به منزله پاک کردن صورت مسأله خواند و افزود: نباید بگوییم که چون این فرد جانباز نبوده، پس خونش را هدر داده است. این چه معامله‌‏ای است که با خانواده او می‌‏شود؟ ‌ ‏البته ما وظیفه داریم که نسبت به اینگونه اقدامات برخورد کنیم اما من نسبت به رفتار مجلس در خصوص یک انسان که دیروز دچار چنین اتفاقی در مقابل مجلس شده است بسیار ناراحت هستم.
گفتنی است، مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت صبح امروز طی اطلاعیه ای عنوان کرد فرد مذکوز وابسته به فرقه دراویش بوده است.
خبرگزاری هرانا نیز صبح امروز از خودسوزی سومین پیروان یارسان (اهل حق) در مقابل مجلس شورای اسلامی خبر داده بود.

0 comments:

Post a Comment