• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 13, 2013

یک زندانی سیاسی در زندان سمنان دست به اعتصاب غذا زد

Posted by UNITY4IRAN On 1:14 PM No comments

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: اصغر محمودیان، زندانی سیاسی که دی ماه سال گذشته به بهانه اعزام به بهداری از بند ۳۵۰ زندان اوین فراخوانده و سپس به تبعید اعزام شد، در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی در زندان شهر سمنان دست به اعتصاب غذا زد.
به گزارش رهسا نیوز، اصغر محمودیان پس از واقعه عاشورای سال ۸۸ به همراه همسرش دستگیر و به بند ۲۰۹ و۲۴۰ زندان اوین منتقل شد و تا صدور رای، ۳۰ ماه را دربازداشت غیرقانونی به سر برد.
شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست صلواتی قاضی بدنام دادگاه انقلاب، این زندانی را به شش سال حبس و تبعید در زندان سمنان محکوم کرد و همسرش را نیز به ۵ سال زندان محکوم کرد که اکنون در بند بانوان زندان اوین دوران محکومیت خود را سپری می کند.
این زندانی سیاسی در دهه ۶۰ نیز ۱۰ سال حبس را تجربه کرده است و سه تن از خواهران برادرانش نیز در آن دوران به حبس محکوم شده و یکی از آنان نیز اعدام شد.
سال گذشته و در پی وخامت حال پدر این زندانی سیاسی، تلاش هایش برای کسب اجازه مرخصی ناکام ماند و پدر این زندانی سیاسی بدون دیدار فرزند به دیار باقی شتافت.
محمودیان از بیماریهای حاد ریوی، پروستات و بیماری ستون فقرات رنج می برد و بیماریهایی نظیر اختلالات اعصاب و روان، چربی خون و گوارش در پرونده پزشکی وی ثبت شده است.
این زندانی که در بخش زندانیان عادی و خطرناک در زندان سمنان در حبس به سر می برد از هفته گذشته و در پی بی اعتنایی به درمان های ضروری خود دست به اعتصاب غذا زد و در حال حاضر در شرایط وخیمی به سر می برد.
مادر این زندانی سیاسی ۶۲ ساله نیز حال مساعدی نداشته و در بستر بیماری خواستار آخرین ملاقات با فرزندش است.

0 comments:

Post a Comment