• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, July 7, 2013

رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوریه انتخاب شد

Posted by UNITY4IRAN On 10:53 AM No comments

رادیو فرانسه: ائتلاف مخالفان سوریه در سومین روز نشست خود در استانبول "احمد عاصی الجربا" را به عنوان رئیس جدید این ائتلاف انتخاب کرد. ائتلاف مخالفان سوریه جنبش اصلی اپوزیسیون این کشور می باشد که اکثریت مخالفان رژیم بشار اسد را در بر میگیرد.
نمایندگان این ائتلاف امروز در سومین روز نشست خود در استانبول برای تعیین رئیس جدید این ائتلاف، "احمد عاصی الجربا" را به عنوان جانشین "جرج صبرا"، رئیس موقت این ائتلاف انتخاب کردند.
بدین ترتیب پس از استعفای "معاذ الخطیب" رئیس سابق این ائتلاف در ماه مارس گذشته، جنبش ائتلافی مخالفان سوریه بالاخره بر سر تعیین یک رئیس جدید برای این ائتلاف به توافق رسیدند.
گفته می شود "الجربا" نزدیک به مواضع عربستان سعودی است. او با اتخاذ 55 رأی در برابر 52 رأی در دور دوم انتخابات امروز بر "مصطفی الصباغ" یک تجار نزدیک به مواضع قطر پیروز گردید.
در نشست امروز، "فاروق طیفور"، نماینده گروه اخوان المسلمین سوریه به عنوان یکی از معاونان رئیس ائتلاف مخالفان تعیین شد. همچنین "سهیر الاتاسی" به عنوان معاون دوم رئیس این ائتلاف انتخاب شد.
در همین حال، "انس العبد" به عنوان جانشین "مصطفی الصباغ" به عنوان دبیرکل آینده ائتلاف ملی مخالفان سوریه انتخاب شد.
یاد آور می شویم که "الجربا" یکی از سران قبایل عرب سوریه می باشد که به مخالفان سوریه پیوسته است. "انس العبد"، رئیس جنبش عدالت و سازندگی و "الاتاسی" یکی از فعالان جریان لیبرال سوریه در صف مخالفان رژیم بشار اسد می باشد.
انتخاب رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوریه در حالی صورت میگیرد که شورشیان مواضع بسیاری را در سوریه از دست داده اند.
هم اکنون، شرایط در شهر "حمص" در شمال این کشور بسیار بحرانی است. پس از تسخیر مجدد شهر "القصیر" نزدیک به مرز لبنان، نیروهای دولتی همراه با شبه نظامیان حزب الله لبنان از روز دوشنبه حمله جدیدی را به شهر "حمص" آغاز کرده اند.
شهر "حمص" در شمال سوریه به عنوان یک مرکز کلیدی، کاملاً در محاصره نیروهای وفادار به بشار اسد قرار گرفته و هر آئینه امکان سقوط آن میرود.

0 comments:

Post a Comment