• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, July 23, 2013

نوه ولیعهد بریتانیا و متولدین روز دوشنبه

Posted by UNITY4IRAN On 5:21 PM No comments

بیمارستان کنزینگتون و چلسی در غرب لندن روز دوشنبه شاهد به دنیا آمدن ۱۸ نوزاد بود. از این شمار تنها چهار نوزاد پسر بوده است.
خبرنگار یورونیوز به زایشگاه این بیمارستان رفته و با برخی از مادرانی که همزمان با کیت میدلتون فرزند خود را به دنیا آورده اند گفتگو کرده است.
جیسون و سییِرا اهل نیویورک هستند و می گویند که اس ام اس های بسیاری دریافت کرده اند که فرزند شما پادشاه آینده را خواهد دید. سییرا با اشاره به شاهزاده ویلیام و همسرش می افزاید: «آنان زوجی ویژه هستند. ما مراسم ازدواجشان را دیدیم و در ایالات متحده تماشای آن خیلی طرفدار داشت. دوشس کمبریج الگوی هر کسی در نیویورک است. ما دوستش داریم.»
ترینا دنی، اهل زلاندنو است و در لندن زندگی می کند. وی ۲۴ ساعت را در زایشگاه سپری کرده تا فرزندش را روز دوشنبه به دنیا آورد.
ترینا می گوید بدون اینکه کسی بداند امیدور است که روزی دخترش جسیکا به عقد فرزند کیت و ویلیام درآید.
سخنگوی کنزینگتون و چلسی در لندن می گوید که سالانه تقریبا ۵ هزار و ۸۰۰ نوزاد در این زایشگاه متولد می شود.
نوزاد سلطنتی و غرور بریتانیایی
یورونیوز: شاهزاده بریتانیا به دنیا آمد و بریتانیا غرق در شادی شد.
پسر یک روزه ویلیام و کیت دوازده نفر از اعضای خانواده سلطنتی را کنار زد تا سومین شخص در فهرست رسیدن به تاج و تخت دربار بریتانیا لقب بگیرد.
این اتفاقی نادر در تاریخ بریتانیا است که سه شاهزاده که مستقیما وارث تاج و تخت هستند، زنده باشند.
پس از ملکه الیزابت دوم تاج و تخت به پسر 64 ساله اش می رسد. از طرفی ویلیام 31 ساله که محبوبیت بالایی در بریتانیا دارد نفر بعد از پدر خواهد بود. به همین دلیل نوزاد نورسیده خانواده سلطنتی باید برای پادشاه شدن زمان زیادی به انتظار بنشیند.
برای بسیاری از حامیان سلطنت در بریتانیا این که ولیعهد، فرزند و نوه اش هر سه زنده هستند، به معنی دوام نظام سلطنت و ثبات کشور بریتانیا است.
بریتانیایی که از امپراتوری عظیم خود در قرنهای گذشته شانزده کشور مستقل را همچنان، لااقل به طور نمادین، برای خود نگه داشته است. در این شانزده کشور ملکه یا پادشاه بریتانیا، بالاترین مقام مملکتی به حساب می آید.
از کانادا تا نیوزیلند و از جامائیکا تا استرالیا این تولد بار دیگر یادآور خاطرات تلخ و شیرین دوران امپراتوری بزرگ بریتانیا بود.
کوین راد، نخست وزیر استرالیا از اختصاص بودجه ای ده هزار دلاری برای تحقیقات در یک باغ وحش درباره نوعی موش خبر داد و اعلام کرد که این بودجه به افتخار تولد عضو جدید خانواده سلطنتی اختصاص یافته است.
سخنگوی وزارت خارجه ایران هم این تولد را به ملکه و ولیعهد بریانیا تبریک گفت.
به نظر می رسد پسر نورسیده دربار هنوز از راه نرسیده اولین وظیفه اش را به خوبی انجام داده است: احیای غرور بریتانیایی در سرزمینش.
تولد نوزاد سلطنتی در راس اخبار روزنامه های بریتانیا
تولد نوزاد سلطنتی بریتانیا در راس اخبار بسیاری از روزنامه های صبح روز سه شنبه این کشور بود.
از روزنامه “سان” که جای حرف “یو” را با “او” تغییر داد تا “دیلی استار” که عنوان” او یک پسر است” را برگزید، همگی خبر از تولد پادشاه آینده بریتانیا دادند.
خبرنگار یورونیوز در لندن می گوید: “ تامیز، ضمن استقبال از تولد پادشاه آینده، عنوان یک شاهزاده متولد شد را برای خود انتخاب کرد. اما روزنامه ایندیپندنت، جرات کرد کمی متفاوت تر عمل کرده و عنوان جنگ کامرون با فیلمهای پورنوی آنلاین را در راس اخبار خود قرار دهد. اما “سان” پرفروش ترین روزنامه بریتانیا که نام “سان” به معنای فرزند “پسر” را یرای خود برگزید، نوشت که تولد شاهزاده کمبریج آغاز پوشش اخبار خانواده سلطنتی بریتانیا است که همواره زیر پروژکتور رسانه ها و اخبار روزنامه های این کشور است.”
جشن و شادی شهروندان لندن از تولد نوزاد سلطنتی
شمار زیادی از شهروندان که در برابر بیمارستان سنت ماری در لندن تجمع کرده بودند و بی صبرانه منتظر تولد فرزند پرنس ویلیام و کیت میدلتون بودند، با شنیدن خبر تولد این نوزاد به جشن و شادی پرداختند.
خبرنگار یورونیوز به سراغ آن ها رفته و نظرشان را در ارتباط با این رویداد تاریخی جویا شده است.
یکی از آن ها گفت: «شگفت انگیز است. همه شادی می کردند. من جلوی دوربین ها می پریدم. به ویلیام و کیت برای داشتن این نوزاد پسر تبریک می گویم.»
در این بین یک گردشگر کانادایی هم چنین گفت: «این بخش بزرگی از تاریخ ماست. اینجا هوادار سلطنت زیادند و برای ما لحظات هیجان انگیزی است.»
یکی دیگر از شهروندان افزود: «شاید این کودک حامل امیدهای تازه ای باشد. منظورم صلح و آرامش برای دنیا و بیشتر چیزهایی که پیرامون ما روی می دهد.»
عده قابل توجهی از شهروندان نیز بیرون کاخ باکینگهام تجمع کرده بودند.
بناهای تاریخی لندن نیز در این جشن حضور چشم گیری داشتند و برای شاهزاده کوچولو آبی پوش شده اند.
پیشنهاد ماساژ نوزاد سلطنتی بریتانیا توسط متخصص ژاپنی
ساکنان توکیو هم تولد وارث تاج و تخت سلطنتی بریتانیا را به فال نیک گرفتند.
از ساختن مجسمه های کیت و ویلیام تا پیشنهاد ماساژ نوزاد آنها توسط متخصص ماساژ نوزادان سلطنتی.
هیرومی کوزاکا، که دارای “گواهی ماساژ نوزادان سلطنتی” است، ضمن پیشنهاد ماساز نوزاد دوشس کمبریج می گوید: “بزرگ کردن کودک در شرایط پر استرس خانواده سلطنتی مشکل است. اگر کیت بتواند با ماساژ نوزاد خود رابطه عمیقی با او برقرار کند، می تواند از رشد و بالندگی فرزندش نهایت لذت را ببرد.”
چینیها هم از تولد نوزاد سلطنتی بریتانیا استقبال کردند.
یک دختر جوان چینی می گوید: “خوب است که این نوزاد ترکیبی از خون یک خانواده سلطنتی و یک فرد معمولی را دارد. من فکر می کنم که اگر این نوزاد روزی به سلطنت برسد، خیلی به مردم نزدیکتر خواهد بود.”

0 comments:

Post a Comment