ارتش آزاد سوریه با پخش تصاویری از مناطق معروف منطقه الیرموک بر شبکه یوتیوب ادعای رژیم اسد مبنی بر کنترل این منطقه را تکذیب کرد.
این در حالی است که هیئت هماهنگی انقلاب سوریه از درگیری شدید در منطقه خالدیه در اطراف مسجد خالد ابن ولید واقع در حمص میان نیروهای ارتش اسد و حزب الله لبنان و ارتش آزاد سوریه خبر داد.

بر اساس این گزارش ارتش اسد در 24 ساعت گذشته با گلوله باران شدید مناطق حی الخالدیه، شهر تدمر، الحوله و حومه حمص بوسیله توپخانه و تانک، منازل مسکونی این مناطق را با خاک یکسان کرد.

همچنین بامداد امروز مناطق حلب شاهد درگیری شدیدی میان ارتش آزاد سوریه از یک سو و عناصری از حزب الله لبنان و ارتش اسد از سوی بوده است.

در همین حال سازمان های حقوق بشری سوریه می گویند از آغاز ماه رمضان تاکنون بیش از 1300 تن از سوری ها به دست ارتش اسد و عناصر حزب الله لبنان کشته شدند.

گفتنی است که مخالفان سوری قبل از آغاز ماه رمضان به پیشنهاد سازمان ملل و برخی کشورهای اسلامی برای متوقف کردن درگیری در این ماه پاسخ مثبت دادند اما رژیم اسد و حزب الله لبنان با رد این پیشنهاد به حملات خود به مناطق مخالفان در حمص و حلب ادامه دادند.

از آغاز اعتراضات در سال 2011 و شروع درگیرهای داخلی به دنبال آن تاکنون بیش از 130 هزار در مناطق مختلف این کشور جان خود را از دست داده اند.

انفجار ی قوی حومه دمشق را لرزاند 
رسانه‌های سوریه از انفجاری قوی در منطقه جرمانا واقع در حومه دمشق خبر دادند که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نفر شده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد، انفجاری قوی منطقه جرمانا واقع در حومه دمشق را لرزاند.
بنابر اعلام تلویزیون دولتی سوریه این انفجار تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است.
در این گزارش به جزئیات بیشتری اشاره نشده است.