• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 11, 2013

اسرائیل حضور نظامی خود در مرز سوریه را تقویت می‌کند

Posted by UNITY4IRAN On 12:09 PM No comments

رادیو آلمان: اسرائیل حضور نظامی خود در مرز سوریه را تقویت می‌کند.
یک منبع نظامی اسرائيل دلیل این اقدام را دخالت حزب‌الله لبنان در منازعات سوریه و همراهی با نیروهای دولتی علیه شورشیان سوری نامیده است.
یک منبع نظامی اسرائیل از تقویت نیروهای این کشور در مرز با سوریه خبر داد. او گفت دخالت نظامی حزب‌الله در درگیری‌های سوریه و همراهی با نیروهای بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در برابر شورشیان سوری به نگرانی‌های اسرائيل دامن زده است.
اسرائيل در هراس است که اسلام‌گرایان لبنانی مورد حمایت ایران از فرصت حضور در سوریه برای آماده‌سازی‌های اولیه در تقابل با اسرائیل استفاده کنند.
رویتزر روز چهارشنبه (۱۰ ژوئن/ ۱۹ تیر) نوشته است، اظهارات حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان در ماه مه اقدامات احتیاطی اسرائیل در دفاع از خاک خود را شدت بخشیده است. نصرالله در ماه مه سال جاری  تهدید کرد که بلندی‌های جولان، واقع در جنوب غربی سوریه را در صورت امکان به جبهه‌ای جدید علیه اسرائيل تبدیل خواهد کرد.
از آن پس اسرائيل نیروهای خود در بلندی‌های جولان را تقویت کرد. به گفته منبع نظامی اسرائيلی این کشور نیروها و تانک‌های جدیدی به منطقه فرستاده است. به گفته همین منبع، همچنین یک سیستم مدرن نظارتی نیز در این منطقه نصب شده است.
این منبع که وابسته به ارتش اسرائيل است می‌گوید، حزب‌الله در حال حاضر مشغول جمع‌آوری اطلاعات مخفی در مورد واحدهای اسرائيلی در بلندی‌های استراتژیک جولان است.
وی که به دلیل حساسیت اوضاع سیاسی منطقه حاضر به افشای نام خود نشد گفت: «وضعیت هشداردهنده نیست، اما ما می‌دانیم که آن‌ها چه مقاصدی را دنبال می‌کنند.»
اشغال بلندی‌های جولان
اسرائيل بلندی‌های جولان را در سال ۱۹۶۷ و در جریان جنگ شش روزه با کشورهای عربی اشغال کرد.
این کشور سپس در سال ۱۹۸۱ ارتفاعات جولان را رسما بخشی از خاک خود خواند. بلندی‌های جولان اسرائیل و سوریه را از یکدیگر جدا می‌کند.
ناآرامی‌های ضد دولتی سوریه از بیش از ۲ سال پیش آغاز شد. بلندی‌های جولان تحت کنترل اسرائيل نیز در این مدت بارها هدف آتش قرار گرفته است که سربازان اسرائيلی همواره با آتش متقابل نسبت به آن واکنش نشان داده‌اند.
حزب‌الله لبنان در سال ۲۰۰۶ در جریان حمله ارتش اسرائيل به لبنان مستقیما با این کشور درگیر شد.

0 comments:

Post a Comment