• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, July 3, 2013

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در لیبی ۷ زخمی برجای گذاشت

Posted by UNITY4IRAN On 2:29 PM No comments

خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک ایستگاه ارتش در بنغازی منفجر و منجر به زخمی شدن دستکم هفت نفر شد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری  تسنیم به نقل از الجزیره، دستکم هفت نفر بر اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک ایستگاه ارتش که توسط نیروهای ویژه نظامی کنترل می‌شد، زخمی شدند.
بر اساس این گزارش در میان زخمی‌شدگان چهار سرباز و دستکم سه غیرنظامی وجود دارند.
اوایل این هفته در همین شهر یک افسر ارتش بر اثر انفجار بمبی که در خودروی وی نصب شده بود جان خود را از دست داد.
حمله امروز بنغازی در حالی است که شاهدان در لیبی اعلام کردند، یک گروه از افراد مسلح به مقر وزارت کشور حمله کردند. بنا بر گفته این شاهدان در حدود ساعت 10 شب به وقت محلی، در محدوده مقر وزارت کشور صدای تیراندازی شنیده می شد.
در همین راستا، یک مسئول امنیتی با متهم کردن یک گروه از «الزنتان» در غرب لیبی، گفت: «افراد مسلح این وزارت خانه را که در مسیر فرودگاه قرار دارد، به محاصره خود درآوردند. مهاجمان سپس ورودی این محل را با توده ای از شن مسدود کرده و از محل متواری شدند.»
این خشونت ها یک هفته پس از آن روی می دهد که در درگیری های پایتخت لیبی 5 نفر کشته و حدود صد نفر زخمی شدند. در این درگیری، یک گروه از اهالی الزنتان با یک گروه از شورشیان سابق که با رژیم «معمر قذافی» دیکتاتور معدوم لیبی مبارزه می کردند به مبادله آتش پرداختند.
مقامات لیبی که هنوز در تشکیل ارتش و پلیسی قوی با مشکلاتی مواجه هستند، معمولا از شورشیان سابق می خواهند تا نظم و امنیت را برقرار کنند با این حال موفق به کنترل این افراد نمی شوند.

0 comments:

Post a Comment