• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, July 18, 2013

دخالت یکی از فرماندهان سپاه در حوادث قم

Posted by UNITY4IRAN On 4:40 PM No comments

سحام نیوز: حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به طور تلویحی گفته کمیته حقیقت‌یاب مجلس به این نتیجه رسیده که «یکی از مسئولان سپاه» در اخلال در سخنرانی علی لاریجانی دست داشته است.
به گزارش دیگربان نقوی حسینی روز پنجشنبه (۲۷ تیرماه) در گفتگو با روزنامه «اعتماد» به نام این فرد و محل خدمت وی اشاره نکرده است.
اظهارات وی در واکنش به سخنان روز گذشته جواد کریمی قدوسی٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس که محتوای گزارش کمیته ماموریت یافته از سوی این کمیسیون را «جهت‌دار» خوانده٬ بیان شده است.
کریمی قدوسی گفته بود این گزارش «نهادهای انقلابی که تمامی عمرشان را برای امنیت و پاسداری از انقلاب صرف کرده‌اند را به عنوان پشتوانه آشوبگران معرفی کرده است.»
آقای کریمی قدوسی به نام این «نهادهای انقلابی» اشاره نکرده٬ اما با توجه به سخنان نقوی حسینی به نظر می‌سد منظور وی سپاه پاسداران باشد.
نقوی حسینی افزوده است: «اگر در گزارش آمد که یک فردی از سپاه، خطا کرده و به وظایف قانونی خود عمل نکرده، این جفای به سپاه و نهادهای انقلابی است؟ اگر در گزارش آمد که یکی از مسئولان سپاه یک استان تخلف کرده، جفا به سپاه پاسداران است؟»
به گفته وی «اگر در یک نهاد انقلابی، یک غده سرطانی رشد کرد و فردی پیدا شد که از وظایف و اهداف آن نهاد انقلابی منحرف شد و فاصله گرفت، معرفی این فرد جفا به نهاد انقلابی است یا خدمت به این نهاد. ما معتقدیم اگر خطاکار معرفی نشود به آن نهاد خیانت کرده‌ایم.»
این نماینده مجلس همچنین اظهار کرده است: «اگر کسی دلسوز سپاه است باید کوچک‌ترین خطا در این نهاد انقلابی را فریاد بزند و به همه اعلام کند. اینکه آدم‌هایی در سپاه پیدا شوند و به اهداف مقدس این نهاد خیانت بکنند، جفای به سپاه است. کسی که مسئولیت این کمیته را به عهده داشته، سردار سپاه است و عمرش را در سپاه گذرانده، حالا دلسوزی آقای کریمی قدوسی برای سپاه از ایشان بیشتر است؟»
نقوی حسینی «حضور و نقش برخی از اعضا و عناصر» موسسه «پرتو» وابسته به موسسه «امام خمینی» که از سوی محمدتقی مصباح یزدی اداره می‌شود در وقایع ۲۲ بهمن این شهر را نیز «مسلم» دانسته است.
وی گفته که «فعالیت برخی از اعضای پرتو در این بلوا و آشوب کاملا مسلم و اسناد و مدارکش هم کاملا متقن است… ما معتقدیم که پرتو در مجموع از افرادی ولایتمدار و حزب‌اللهی تشکیل شده اما از این حلقه، عناصری هم در این ماجرا نقش مسلم داشته‌اند.»
نقوی حسینی همچنین گفته شماری از نمایندگان مجلس که «خود را تنها مفسران و تنها تابعان نظر» رهبر جمهوری اسلامی می‌دانند، «در واقع به ولایت خیانت می‌کنند و ما وظیفه خود می‌دانیم که در مقابل این آدم‌ها از ولایت دفاع کنیم.»
۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۱ گروهی از حامیان محمدتقی مصباح یزدی با حمله به محل سخنرانی علی لاریجانی در قم علیه وی شعار‌های تندی سر داده و مانع از ادامه سخنرانی وی شدند.

0 comments:

Post a Comment