• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, July 27, 2013

رنو فعالیتهایش را در ایران کاملاً متوقف کرد

Posted by UNITY4IRAN On 3:43 PM No comments

رادیو فرانسه: شرکت خودروسازی "رنو" به دلیل توقف فعالیت هایش در ایران و بازسازی ساختار تولیدش در داخل فرانسه متحمل هزینه های سنگین و کاهش درآمدهایش در شش ماهۀ نخست سال جاری شده است.
دومین شرکت خودروسازی فرانسه دیروز با انتشار گزارشی خبر داد که درآمد خالص این شرکت در شش ماهۀ نخست سال جاری 39 میلیون یورو بوده که بیست بار کمتر از درآمد این شرکت در مدت مشابه سال قبل به شمار می رود. در شش ماهۀ نخست سال 2012 درآمد خالص شرکت "رنو" به 746 میلیون یورو بالغ شد.
کاهش درآمدهای رنو بعضاً ریشه در هزینه های استثنایی این شرکت دارند که به 832 میلیون یورو بالغ می شود. "رنو" همچنین به دلیل توقف فعالیت هایش در ایران ناگزیر از چشم پوشی از 512 میلیون یورو درآمد خالص شد. سال گذشته "رنو" صد هزار خودرو در ایران فروخت.
هر چند این شرکت دیگر کارخانه ای در ایران ندارد، اما، به وسیله شعبه های محلی اش در رومانی یا فرانسه قطعات یدکی یا مونتاژ شده را به ایران صادر می کند. با این حال، به دلیل تشدید تحریم های بین المللی علیه ایران، "رنو" حتا ناگزیر از توقف فروش قطعات یدکی به ایران شده است.
شرکت "پ اس آ سیتروئن و پژو" که اولین سازندۀ خودرو فرانسوی است به دلایل مشابه از بهار سال 2012 کلیه فعالیت هایش را در ایران متوقف کرد.
شرکت های خودروسازی فرانسه از سال 2012 ناچار شدند که در نتیجۀ اقدام های گروه های فشار آمریکایی و اسرائیلی در واشنگتن فعالیت های خود را در ایران متوقف کنند.
در نتیجۀ این توقف فعالیت، صنعت خودروسازی ایران نیز که بعد از صنعت نفت پردرآمدترین فعالیت اقتصادی در ایران به شمار می رود متحمل زیان های سنگینی شد و تولید آن تا شصت درصد کاهش یافت. به گفتۀ منابع آگاه تنها در یک سال گذشته 123 هزار کارگر کارخانه های قطعه سازی ایران به دلیل بحران صنعت خودروسازی به جمع دوازده میلیون بیکار کشور پیوسته اند.
کاهش سود رنو با وجود بحران اقتصادی ایران طبیعی است
احمد علوی، اقتصاددان مقیم ساکن سوئد در گفت‌وگو با بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه می‌گوید:" از آنجا که صنعت خودرو دارای ویژگی‌های خاصی است و در مقابل دوره‌های رکود و رونق بسیار حساس است، وضعیت بحران خودررو در دوران رکود اقتصادی همواره قابل پیش‌بینی است."
وی توضیح می‌دهد:" در همه کشورها، در دوران رکود اقتصادی، نخستین صنعتی که واکنش نشان می‌دهد؛ صنعت خودرو است که تولیدات آن کاهش می‌یابد و سودآوری آن کم می‌شود."
به گفته این تحلیلگر در ایران نیز با توجه به اینکه این کشور از رکود تورمی رنج می‌برد و کمبود نقدینگی در آن وجود دارد، طبیعی است شرکت‌هایی که بخواهند با ایران معامله کنند هم دچار ضرر خواهند شد و شرکت رنو هم به همین دلیل در ایران دچار کاهش سوددهی شده است."
این تحلیلگر همچنین مشکلات صنعت خودرو در ایران را ناشی از سه عامل تحریم‌های غرب، سیاست‌های غلط اقتصادی و نیز مشکلات ساختاری در اقتصاد ایران می‌داند که طی سی سال گذشته به دلیل فروش نفت و درآمد سرشار حاصل از آن پنهان مانده و اکنون با وجود تحریم‌ها و کاهش درآمد کشور سر برآورده است.

0 comments:

Post a Comment